آئین خطبه‌خوانی شب شهادت امام رضا (ع) در حرم مطهر رضوی برگزار شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، آئین سنتی خطبه‌خوانی با حضور مسئولان استانی، خادمان و خدمتگزاران بارگاه منور رضوی در صحن انقلاب حرم مطهر رضوی برگزار شد.

حجت الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: خدای متعال پاداش رسالت پیامبر اسلام (ص) را مودت و محبت اهل بیت (ع) قرار داد بطوری‌که در زیارت امین‌الله می‌خوانیم "خدایا ما را مُحب اولیاء‌الله قرار بده".

وی با بیان اینکه حُب و محبت اهل بیت (ع) یک منزلت است افزود: اهل بیت رسول الله (ص) مصداق برجسته اولیای خالص الهی و وسیله قرب انسان به خدا هستند.

حجت‌الاسلام مروی تصریح کرد: بقای اسلام و رسالت پیامبر (ص) در گذر و محبت به اهل بیت(ع) است و به فرموده رهبر معظم انقلاب اگر عنصر محبت در تشیع نبود با این همه دشمنی‌های عجیب در طول تاریخ اثری از شیعه و اسلام باقی نمی‌ماند.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: عشق و محبت مسئولیت‌آفرین است و محبت نباید بهانه‌ای برای عمل نکردن به تکالیف دین باشد. مدافعان سلامت و مدافعان حرم نیز در مسیر نجات جان انسانها قدم گذاشتند و علی لندی جوان ایذه‌ای هم که با به خطر انداختن جان خود، جان دیگران را نجات داد از جمله مصادیق بارز خادم الرضا (ع) هستند.

انتهای پیام/281/ ز

source article

دیدگاهتان را بنویسید