آب بسیاری از منازل چابهار قطع است!

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سواحل مکران، این روزها جنوب سیستان و بلوچستان به شدت نیازمند نگاه جدی دولتمردان است، چرا که وقتی با وقوع اولین باراندگی زندگی مردم کامل مختل می‌شود، بدون شک با وقوع طوفان و رخدادهای طبیعی دیگر اتفاقات چند برابر بدتری تهدیدشان خواهد کرد.

چابهار لب دریا در بی‌آبی غرق شد

محمد هوت یکی از شهروندان چابهاری ساکن محله «گلشهر» که با خبرنگار تسنیم تماس گرفته، می‌گوید: بعد از بارش باران از جمعه به بعد دیگر آب به محله ما وصل نشده و حالا با وجود پیگیری فراوان جواب می‌شنویم که به زودی مشکل مرتفع خواهد شد؛ در حالی که واقعاً نمی‌دانیم مشکل چیست.

کمبود آب شیرین در شهر چابهار/ چرا مردم تنها بندر اقیانوسی ایران باید همیشه از آب بنالند؟روایتی ناتمام از بحران آب در سیستان و بلوچستان / استانی با پایین‌ترین شاخص‌های آبرسانی در کشور + فیلمبحران آب در فلات مرکزی ایران| روایتی از خشکسالی 20 ساله در ‌سیستان و بلوچستان/ عواقب بی‌آبی به خاطر یک کم‌کاری تاریخی + فیلم

این شهروند ادامه داد: با وجود تاکیدات سران نظام بر موضوع پدافند غیرعامل حالا که وقت آزمون عملی رسیده با پیش آمدن یک مشکل کوچک، می‌بینیم که آب مردم قطع شده؛ آیا نباید مسئولان کمی بیشتر به شهرستان‌های جنوبی سیستان و بلوچستان که از مرکز استان حداقل 700 کیلومتر فاصله دارند توجه کنند؟

مشکل قطعی برق پمپاژ پیش آمده است

با مدیر آب و فاضلاب چابهار تماس می‌گیریم، خیلی سریع پاسخی می‌دهد و بعد هم خداحافظی می‌کند، جواب وی به ما این بود: "مشکل قطعی برق پمپاژ پیش آمده که اکنون خودم نیز در حال رفتن به محل هستم".

مشکلات جوی باعث بی‌آبی شده است

پرنیان خو روابط عمومی آب و فاضلاب چابهار اینگونه پاسخ خبرنگار تسنیم را می‌دهد: چند روزی است به دلیل مشکلات جوی آب ارسالی از کارخانه‌ها کم شده و انتظار می‌رود به زودی مشکل حل شود.

انتهای پیام/395/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید