آتش در ارتفاعات " درازنو" مهار شد/ نابودی 200 هکتار از جنگل‌های هیرکانی

– اخبار استانها –

عبدالرحیم لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در گرگان، اظهار داشت: با بسیج همه نیروها و امکانات توانستیم پس از دو روز طاقت فرسا، آتشی که به جان منطقه جنگلی درازنو افتاده بود را مهار کنیم.

وی گفت: تا صبح امروز 70 درصد آتش مهار شده بود اما شدت وزش باد، کار مهار آتش را در منطقه درگیر حریق با مشکل مواجه کرده بود.

لطفی با بیان اینکه به نظر می‌رسد بیش از 200 هکتار از عرصه‌های جنگلی منطقه در آتش سوخته باشد، افزود: اطفای حریق هنوز انجام نشده اما جلوی پیش روی آتش گرفته شده و نیروها برای اطفای کامل در منطقه حضور دارند.

افزایش 45 درصدی آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی کشور/ گلستان دومین استان با بالاترین میزان حریق90 درصد آتش‌سوزی جنگل‌ها عمدی است/اختصاص 5 فروند بالگرد در 12 سال گذشته برای مدیریت بحرانرئیس سازمان مدیریت بحران: آتش‌سوزی جنگل‌ها عامل انسانی دارد/نیروهای امنیتی و انتظامی عاملان آتش‌سوزی در "درازنو" را شناسایی کنند

وی اعلام کرد: میزان خسارت به عرصه‌های جنگلی منطقه درازنو پس از اطفای کامل حریق و با استفاده از دستگاه جی پی اس مشخص و اعلام خواهد شد.

به گزارش تسنیم، آتش از روز پنج شنبه هفته گذشته به جان دو نقطه جنگلی در ارتفاعات شهرستان کردکوی افتاده بود که همان روز حریق در " یانه سر" اطفا شد اما در درازنو همچنان آتش ادامه دارد و نیروها مشغول اطفا هستند.

انتهای پیام/582/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید