آخرین اخبار از مرز مهران| فراهم‌سازی زیرساخت‌ها در مرز؛ مسئولان با خدمات‌دهی به‌ موقع از تجمع زائران جلوگیری کنند

– اخبار استانها –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از ایلام، براساس تصمیم ستاد ملی اربعین از روزهای آتی برگشت زائران حسینی از طریق مرزهای زمینی از جمله مرز بین‌المللی مهران انجام می‌شود.

بی‌شک جهت تردد زائران باید زیرساخت‌های لازم در این مرز بین‌المللی فراهم شود تا زائران حسینی جهت بازگشت به شهرهای مبدا با مشکل روبه‌رو نشوند.

احمد وحیدی وزیر کشور روز گذشته با بیان اینکه دو مرز زمینی شلمچه و مهران برای بازگشت زائران ایرانی در نظر گرفته شده است و وزارت راه و شهرسازی برای تامین ناوگان مورد نیاز هماهنگی‌های لازم را به عمل خواهد آورد اظهار داشت:تمهیدات مورد نیاز برای بازگشت زائران ایرانی از مرزهای زمینی انجام شده است.

اقدامات انجام شده در مرز مهران

مجید کاکی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: تمهیدات لازم جهت بازگشت زائران از مرز بین‌المللی مهران اندیشیده شده و اقدامات لازم در این‌ باره انجام‌ شده است.

فرماندار شهرستان مهران با بیان این‌که توزیع غذای گرم، آب‌ معدنی، استقرار خودرو جهت بازگشت زائران به شهرهای مبدا، استقرار درمانگاه سیار از جمله اقداماتی است که جهت بازگشت زائران در این مرز بین‌المللی انجام می‌شود.

کاکی ادامه داد: با توجه به این‌که آمار زائران امسال نسبت‌ به سال‌های گذشته کاهش چشمگیری داشته‌، مشکلی جهت تردد زائران حسینی وجود ندارد و زیرساخت‌های لازم جهت بازگشت زائران فراهم شده‌ است.

استقرار بیش از هزار خودرو در مرز مهران

نورالله دلخواه نیز در این‌ باره در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: همان گونه که از سوی ستاد مرکزی اربعین اعلام شده بود، مرزهای زمینی صرفاً برای برگشت مهیا است و در همین راستا برای جا‌به‌جایی زائران حدود 1200 دستگاه اتوبوس در مرز مهران مستقر می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای استان ایلام در ادامه با بیان این‌ که کمبودی در مورد تامین خودرو و اتوبوس جهت بازگشت زائران در مرز بین‌المللی مهران وجود ندارد اظهار داشت: با توجه به شرایط کرونا در تلاش هستیم که زائران حسینی کمترین توقف را در مرز مهران داشته باشند و سریعاً به شهرهای مبدا بازگشت داده شوند.

زائران اربعین به مرز مهران مراجعه نکنند/ عودت 958 مراجعه‌کننده در 48 ساعت گذشته هزینه بازگشت زمینی زائران اربعین 1.8 میلیون تومان است/ ورود زائران فقط از مرز مهران زائران اربعین به مرز مهران مراجعه نکنند/ عودت 3 هزار مراجعه‌کننده در 48 ساعت گذشته
نمونه‌گیری از افراد مشکوک

جمیل صادقی‌فر در گفت‌و‌گو با تسنیم با بیان اینکه با توجه به بازگشت زائران اربعین از مرز مهران به کشور، گیت‌های بیماریابی در ورودی مرز فعال شده است افزود: بر اساس نظام مراقبت، افرادی که وارد کشور می‌شوند غربالگری و از افراد مشکوک تست گرفته می‌شود.

سرپرست معاونت بهداشتی و رئیس مرکز بهداشت استان ایلام ادامه داد: تلاش می‌شود افراد بیماری که وارد کشور می‌شوند به سرعت شناسایی و تحت کنترل باشند.

با توجه به شرایط حساس کنونی کرونا و هشدار مسئولان در زمینه جلوگیری از تجمعات باید مسئولان مربوط با ساماندهی و خدمات‌دهی به‌موقع و سریع از تجمع زائران در مرز بین‌المللی مهران جلوگیری کرده و از شیوع بیماری کرونا خودداری کنند.

از این‌ رو ضروری است نهادهای مربوط همکاری لازم جهت خدمات‌دهی سریع به زائران را در دستور کار قرار دهند.

انتهای پیام/180/ح

source article

دیدگاهتان را بنویسید