آخرین تحولات نوار غزه/ سرنوشت آتش بس در هاله ای از بلاتکلیفی! – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در گفت و گوی تلویزیونی اظهار داشت: اشغالگران عمدا با کشتار فرماندهان مقاومت و بمباران منازل فلسطینی ها در صدد متشنج کردن اوضاع در نوار غزه هستند.

خبرگزاری فلسطینی «شهاب نیوز» شامگاه جمعه به نقل از حازم قاسم سخنگوی حماس اعلام کرد که اتاق عملیات ترکیبی گروه های مقاومت برای پاسخگویی به جنایات اشغالگران آمادگی کامل دارد.

وی تاکید کرد: دشمن صهیونیستی با تخریب عمدی منازل غیرنظامیان و کشتار فرماندهان مقاومت از جمله کشته شدن ایاد الحسنی فرمانده ارشد تیپ جهاد اسلامی قدس سره، امشب (جمعه) در صدد تشدید تنش است.

او گفت که گروه های مقاومت آماده پاسخگویی هستند و رژیم غاصب کودو را وادار به پرداخت هزینه کشتار فرماندهان مقاومت می کنند.

از سوی دیگر منابع خبری به نقل از شبکه خبر از آخرین تحولات آتش بس خبر دادند 12 تلو یزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد طرح پیشنهادی مصر برای پایان دادن به درگیری میان گروه های مقاومت و ارتش “اسرائیل” باید از نیمه شب اجرایی شود و این طرح شامل تعهد رژیم صهیونیستی برای توقف ترور رهبران مقاومت نخواهد بود. و در مرحله فعلی طرف های میانجی همچنان منتظر توافق هستند و هر دو طرف با این پیشنهاد موافقت می کنند.

در کنار شرایط شکننده در سرزمین های اشغالی و نوار غزه، در پیش داخل وی ساعاتی پیش در نوار غزه اعلام کرد که اخبار منتشر شده در برخی رسانه ها مبنی بر آرام شدن اوضاع متناقض و نادرست است و تلاش طرفین برای میانجیگری همچنان ادامه دارد و هنوز توافق مشخصی حاصل نشده است. برای توقف حملات به غزه.

در همین رابطه، الجزیره از پایان رایزنی های امنیتی بین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و روسای امنیتی رژیم خبر داد.

همچنین شبکه 13 رژیم صهیونیستی اعلام کرد که برآوردهای امنیتی نشان می دهد که عملیات نظامی علیه غزه تا یک روز دیگر ادامه خواهد داشت.

در مطلبی دیگر، رسانه های یهودی پیشتر از سفر هیئتی از رژیم صهیونیستی به قاهره خبر داده بودند. مصر به همراه قطر و سازمان ملل متحد در حال میانجیگری طرفینی است که در تلاش برای دستیابی به آتش بس هستند.

گروه های مقاومت از روز سه شنبه 29 اردیبهشت ماه که تجاوزات ارتش رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف نوار غزه آغاز شد، شهرک های صهیونیست نشین را در چارچوب اتاق عملیات مشترک هدف حملات موشکی خود قرار داده و حملات تخریبی انجام داده اند. متجاوزان

دیدگاهتان را بنویسید