آخرین جزئیات ثبت‌نام دانش‌آموزان اعلام شد

تعلیم و تربیت / مدرسه

http://fna.ir/5zmgj ۰ آخرین جزئیات ثبت‌نام دانش‌آموزان اعلام شد

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: پیش‌بینی ما برای ثبت‌نام امسال 15 میلیون و 525 هزار و 821 نفر بود که 15 میلیون و 375 هزار و 677 نفر معادل 99.03 درصد دانش‌آموزان ثبت‌نام کرده‌اند.

آخرین جزئیات ثبت‌نام دانش‌آموزان اعلام شد

رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار تعلیم و تربیت خبرگزاری فارس در خصوص آخرین ثبت‌نام دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۱ـ۱۴۰۰ و مقایسه آن با پیش‌بینی آمار به تفکیک پایه‌های دوره‌های تحصیلی، اظهار کرد: در پایه اول ابتدایی، پیش‌بینی ما یک میلیون و ۶۳۸ هزار و ۴۶۹ نفر بود که یک میلیون و ۷۵۶ هزار و ۷۶۶ نفر نفر ثبت‌نام کردند و این میزان ۱۰۷.۲۲ درصد است.

وی ادامه داد: در پایه دوم ابتدایی، پیش‌بینی ما یک میلیون و ۵۲۵ هزار و ۴۱۶ نفر بود که یک میلیون و ۴۵۶ هزار و ۳۵۸ نفر ثبت‌نام کردند و این میزان ۹۵.۴۷ درصد است؛ در پایه سوم ابتدایی پیش‌بینی کردیم که یک میلیون و ۴۵۳ هزار و ۵۶۸ نفر ثبت‌نام کنند که تعداد یک میلیون و ۴۳۷ هزار و ۱۲۷ نفر نام‌نویسی کردند که تعداد ثبت‌نام شدگان معادل ۹۸.۸۷ درصد است.

حکیم‌زاده افزود: پیش‌بینی ما در پایه چهارم ابتدایی، یک میلیون و ۴۲۴ هزار و ۱۱۶ نفر بود که یک میلیون و ۴۲۲ هزار و ۱۲۶ نفر معادل ۹۹.۸۶ درصد ثبت‌نام کردند؛ در پایه پنجم ابتدایی هم پیش‌بینی ما یک میلیون و ۳۷۲ هزار و ۴۸۰ نفر بود که یک میلیون و ۳۷۰ هزار و ۵۹۶ نفر معادل ۹۹.۸۶ درصد نام‌نویسی کردند و در پایه ششم ابتدایی هم پیش‌بینی ما یک میلیون و ۳۵۱ هزار و ۲۶۶ نفر بود که یک میلیون و ۳۴۷ هزار و ۲۸۱ نفر معادل ۹۹.۷۱ درصد ثبت‌نام کردند.

وی به ثبت‌نام در دوره متوسطه اول اشاره کرد و گفت: پیش‌بینی ما در پایه هفتم یک میلیون و 316 هزار و 682 نفر بود که یک میلیون و ۳۰۰ هزار و ۳۱ نفر معادل 98.74 درصد نام‌نویسی کردند؛ در پایه هشتم پیش‌بینی ما یک میلیون و 219 هزار و 235 نفر بود که یک میلیون و ۲۰۴ هزار و ۶۱۵ نفر معادل98.80 درصد ثبت‌نام کردند و در پایه نهم نیز پیش‌بینی ما یک میلیون و 123 هزار و 440 نفر بود که یک میلیون و ۱۷۱ هزار و ۸۴۱ نفر معادل 97.84 درصد نام‌نویسی کردند.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: در دوره متوسطه دوم نیز در پایه دهم پیش‌بینی ما یک میلیون و 123 هزار و 440 نفر بود که یک میلیون و ۱۵ هزار و ۸۰۰ نفر معادل 90.42 درصد ثبت‌نام کردند؛ پیش‌بینی ما در پایه یازدهم 975 هزار و 118 نفر بود که ۹۶۰ هزار و ۹۵۷ نفر معادل 98.55 درصد نام‌نویسی کردند و همچنین در پایه دوازدهم پیش‌بینی ما 928 هزار و 331 نفر بود که ۹۳۲ هزار و ۱۷۹ نفر معادل 100.41 درصد ثبت‌نام کردند.

وی تصریح کرد: بر این اساس پیش‌بینی ما برای ثبت‌نام امسال 15 میلیون و 525 هزار و 821 نفر بود که 15 میلیون و 375 هزار و 677 نفر معادل 99.03 درصد دانش‌آموزان ثبت‌نام کرده‌اند.

انتهای پیام/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید دانش‌آموزان آموزش و پرورش آموزش ثبت نام این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده استsource

دیدگاهتان را بنویسید