آخرین مهلت معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی برای احداث گلخانه در تبریزباشگاه خبرنگاران جوان تبریز رحمتی در نشست بررسی چالش های پیش روی زنان گفت: گلخانه هاپناهگاهی برای افراد بی خانمانی است که به دلیل مشکلات خانوادگی مجبور به ترک خانه و کاشانه خود هستند و اقامت در تبریز برای آنها ضروری است.

قبل از شروع فصل سرما شهرداری باید اقدامات لازم را برای احداث گلخانه انجام می داد.

در ادارات و مؤسسات دولتی مناطق متروکه و بلااستفاده ای وجود دارد که برای ایجاد گلخانه شناسایی و تجهیز می شوند.

تمامی نهادها در حوزه اجتماعی وظایف و تکالیف قانونی دارند که یکی از وظایف شهرداری تامین مکانی به عنوان گلخانه، اقدام در اسرع وقت نسبت به ایجاد مکان موقت و سپس تعیین و تجهیز آن است. . مکان دائمی

سایر نهادهای مسئول نیز پس از نصب گلخانه باید طبق دستورالعمل در زمینه های پشتیبانی، تامین و تدارکات به وظایف خود عمل کنند.

رنجبر رئیس دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی در این نشست گفت: متاسفانه در تبریز جایی برای افراد سالم گرفتار شده است. وابستگی گرفتار نشده اند و زندگی سالمی دارند، هیچ مکاتبه ای با شهرداری تبریز، اداره کل بهزیستی و دادسرای عمومی تبریز وجود ندارد.

بر اساس دستور دادستان شهرداری تبریز باید 4 گلخانه و 4 کانکس به صورت جداگانه در سطح شهر احداث می کرد که هنوز حتی پس از گذشت حدود یک ماه هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

پیرسمساری مشاور استاندار آذربایجان شرقی در امور بانوان گفت: حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی به ویژه در فصل سرما بسیار مهم است.

مسئولیت اجتماعی ما به ما اجازه نمی دهد که نسبت به وضعیت کارتن خواب ها بی تفاوت بمانیم و باید در مورد آن کودتا عمل کنیم.

چیدمان کارتن خواب و ساخت گلخانه یکی از وظایف قانونی شهرداری است و طبق قانون شهرداری باید تلاش کند فضا، امکانات و زیرساخت ها را برای ساماندهی هر چه بیشتر مردم فراهم کند. خانه به دوش تا ساماندهی این افراد با کمک سایر نهادهای ذیربط تضمین شود.

انتهای پیام /k

دیدگاهتان را بنویسید