آذربایجان غربی 3 پایگاه پشتیبانی هوایی خواهد داشت – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، محمدصادق معتمدیان پیش از ظهر پنجشنبه در همایش بزرگ هلال احمر آذربایجان غربی اظهار داشت: وجود پایگاه هوایی در مرکز استان کافی نیست و با توجه به فاصله هزار کیلومتری شمال کشور. و جنوب استان نیز بررسی 2 پایگاه هوایی دیگر با تمامی تجهیزات در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی استان که حادثه خیز است، گفت: وقوع چهار زلزله بزرگ و 700 پس لرزه در 6 ماه نشان می دهد که جمعیت هلال احمر استان باید همیشه آماده باشد. تبدیل شود تبدیل شود

استاندار آذربایجان غربی به زلزله های رخ داده در خوی و شهر اشاره می کند فیورق وی ادامه داد: 47 هزار نفر در این کمک ها اسکان داده شدند که نشان دهنده نقش مهم و موثر هلال احمر آذربایجان غربی در مواقع بحران است.

معتمدیان یادآور شد: با فراخوان جمعیت هلال احمر استان در زلزله اخیر خوی، 1200 نفر با هماهنگی کامل عملیات امدادی به خود کمک کردند.

وی محبوبیت هلال احمر را از شاخص های اصلی این جمعیت دانست و گفت: شرایط سخت زلزله نشان می دهد که جوانان و ناجیان هلال احمر در هر بحرانی در کنار مردم هستند و اساس آرامش آنهاست.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به توزیع غذای گرم در مناطق زلزله زده خوی با کمک هلال احمر افزود: روزهایی در خوی است که 1000 بسته غذای گرم بین مردم شهری و روستایی توزیع می شود.

معتمدیان با تاکید بر پرسنل شدن نیروهای هلال احمر در استان تصریح کرد: توصیه من به هلال احمر کار کادرفنی درست است. قسمتی از مهم ترین اوه می فهمم این برنامه جمعیتی

وی در ادامه به غیر سیاسی بودن هلال احمر تاکید کرد و گفت: همه این خدمات اجتماعی بر اساس انسانیت است و ربطی به موقعیت، قومیت و مرزهای ملی ندارد.

استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: هلال احمر در همه حوادث پیش قدم بوده و حتی در زلزله های تلخ ترکیه هلال احمر استان توان خود را نشان داده و کمک های قابل توجهی کرده است و به همین دلیل هلال احمر ایران معرفی شد. با مدال قهرمانی رئیس جمهور ترکیه

دیدگاهتان را بنویسید