آذر 1401، آغاز نهضت مسکن بورژوازی در قممعاون مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی قم در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه تاکنون 123 هزار نفر در این پروژه ثبت نام کرده اند، گفت: این پروژه از آذرماه سال آینده به طور رسمی آغاز می شود.

داوود طلوعی با اشاره به روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن در قم افزود: به طور میانگین برنامه اقدام ملی مسکن در قم در حال حاضر 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از 123 هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند، یادآور شد: اعطای زمین دولتی تنها برای 30 هزار و 500 نفر تامین شده است.

وی خاطرنشان کرد: 560 هکتار از اراضی پردیسان ظرفیت ساخت 35 هزار مسکن را دارد.

شهر پردیسان در منطقه هشت شهرداری قم و در جنوب غربی این شهر قم قرار دارد. این منطقه که در سال 1377 توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تأسیس شد، در سال 1390 به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.

وی بابیان اینکه قیمت هر متر زمین در این پروژه در کشور 4 میلیون و 500 هزار تومان است، گفت: از آنجایی که قم یک کلانشهر با 5 درصد افزایش قیمت است، قیمت هر متر زمین در شهر قم 4 میلیون و 725 هزار تومان است. طرح نهضت ملی مسکن در این استان که قیمت تمام شده آن متفاوت است.

وی تصریح کرد: در صورتی که متقاضیان این طرح 15 روز واریز به حساب معرفی شده نداشته باشند به آن انصراف از طرح می گویند.

وام 510 میلیارد تومانی برای تامین زیرساخت های آبرسانی به 560 هکتار از اراضی پردیسان

در ادامه جلسه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم نیز اظهار کرد: برای ایجاد زیرساخت های آب و فاضلاب در 560 هکتار از اراضی طرح ملی نهضت مسکن 510 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

حسن بختیاری با اشاره به میانگین هزینه هر واحد مسکونی برای زیرساخت های آب و فاضلاب، تصریح کرد: هر واحد آبفای 14 میلیون تومان است.

فرماندار شهرستان جعفرآباد نیز خاطرنشان کرد: در شهرستان جعفریه حدود 300 نفر متقاضی این طرح هستند اما زمینی در شهرستان برای این طرح در نظر گرفته نشده و شهروندان مجبور به ثبت نام در قم شده اند.

ذبیح الله عبداللهی ادامه داد: با توجه به آمار بالای ثبت نام در این استان، در واگذاری زمین و ساخت و ساز، اولویت با افراد متاهل باشد.

بر اساس مصوبه شورای حاکمیت وقت در اردیبهشت ماه سال جاری، بخشداری جعفرآباد به شهرستان ارتقا یافت. این شهر تازه تاسیس قم از 2 بخش مرکزی و روستای قاهان تشکیل شده است.

جعفرآباد با مساحتی حدود 650 کیلومتر مربع در 35 کیلومتری شمال غربی قم و دارای 16000 نفر سکنه با دو گویش فارسی و ترکی است.

مدیرعامل شرکت گاز قم همچنین بیان کرد: ایستگاه 100 هزار مترمکعبی قبل از الحاق این اراضی با تامین اعتبار تکمیل شده و با تکمیل نقشه این ایستگاه به بهره برداری می رسد.

علی رضا نصیری ادامه داد: در حوزه گازرسانی زیرساخت ها هیچ مشکلی در طرح نهضت ملی مسکن در قم وجود ندارد.

مهدی آهنین پنجه، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم نیز در پایان این نشست گفت: برای تامین برق 560 هکتار زمین پست جدید 63 مگاواتی در این استان احداث شود.

دیدگاهتان را بنویسید