آرامش مردم در آرامش بازار است / برای جلوگیری از گرانی


به گزارش خبرگزاری فارس از خرم آباد، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی در نماز جمعه این هفته خرم آباد با بیان اینکه تقوا بهترین توصیه و سفارش به بندگان است، اظهار داشت: در سال 56 فرازهایی را ارائه کردند که بخشی از آنها بود. اشاره می کنیم؛ وی بر وحدت و شور و نشاط دینی تاکید کرد و گفت: باید از برخوردهای ناشی از اختلاف سلیقه، روش و منش پرهیز کرد و برای حفظ وحدت نباید موضوعات بحث برانگیز مطرح و پیگیری شود، بلکه روش ها و برداشت ها امکان پذیر است. قلب فرهنگی شهر یعنی نماز جمعه، سمینارها، سمینارها، روحانیون و مساجد محل رفع این اختلافات است.

نماینده ولی فقیه در لرستان تصریح کرد: نکته دوم بحث شور دینی است; به یک معنا مخالف سکولاریسم است، دشمن می خواهد دین را از بین ببرد و نفی حاکمیت دینی را در اذهان بگستراند، شورها را تضعیف کند، سعی در انکار و تضعیف مبانی انقلاب اسلامی در اعتقادات داشته باشد، در حالی که شور مردم ماست.

وی گفت: رئیس جمهور بر مبارزه با گران فروشی تاکید کرد و طی دو سه هفته اخیر بارها بر مبارزه با گران فروشی و جلوگیری از گران فروشی تاکید کرد و گفت حق ندارد با گران فروشی مبارزه شود، اگر حق نباشد. در مبارزه «بیع پذیرفته نمی شود و باید از هر جهت جلوی قیمت گرفته شود و وضعیت بازار هر روز رصد شود، یک روز هم نباید از بازار غافل شد.

وی افزود: آرامش مردم در آرامش بازار است.

امام جمعه خرم آباد گفت: اگر یک نفر کالای گران بفروشد و بعد او را جریمه کند هیچ اتفاقی برای مردم نمی افتد، باید جلوی گران فروشی گرفته شود، جلوی گران فروشی گرفته شود، مردم ما در شرایطی نیستند که این اجناس گران شود. قدرت ندارید صادقانه جای خود را به افراد دیگری بدهید که می توانند آن را برنده شوند.

رئیس جمهور تاکید کرد: افرادی که برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت دارند و می توانند به جامعه نخبگان کمک کنند، به توده ها کمک کنند تا این مشکل را حل کنند، دست به کار شوند.

یک خطیب جمعه خرم آباد گفت: جلسه مشترکی به دعوت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با حضور طلاب سراسر کشور برگزار شد و صبح و بعدازظهر با تاکید بر حمایت از نظام اسلامی به عنوان مثال ادامه یافت. رسیدن به آرمان ها و ارزش های اسلامی حکومت نورانی اسلامی در تمامی عرصه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با حمایت از برنامه های رئیس جمهور و دولت 13. با رویکرد عدالت اجتماعی، با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و پرداختن به معیشت عموم مردم بویژه اقشار متوسط ​​و ضعیف با تاکید بر بعد آموزشی و برنامه های بصیرتی در سطح انقلاب اسلامی.

شاهرخی افزود: ما در لرستان نیاز به اصلاح مساجد از این وضعیت داریم، نمازهای یومیه باید به هر نحوی اقامه شود، اقامه نماز ظهر و عصر در مرکز استان قابل قبول نیست و یکی از دلایل تعطیلی آنها بازگشت به مسجد است. مردم.” جماعت می گویند ما به مساجد می رویم، مردم شرکت نمی کنند.

وی گفت: این مسیر مسیری نیست که انقلاب اسلامی از آن سرچشمه گرفته است، انقلاب اسلامی و پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی، فراز و نشیب های پیروزی که منجر به پیروزی شد، معطوف به مساجد و ائمه جماعات بوده است. ”

وی افزود: ماموریت این سمینار در دستیابی و دفاع از اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی، تولید و تبیین احکام اسلامی در عرصه های زندگی، تقویت قدرت نظام و جامعه اسلامی، حرکت به سمت تمدن اسلامی از دیگر موضوعات مورد تاکید بود. در این جلسه.”

سخنگوی ولی فقیه در لرستان با اشاره به رحلت حضرت ام البنینی گفت: چهار شهید کربلا هسته این بانوی مجاهد بودند. ائمه زمان او سخت اقتدا می کردند. مجموعه این صفات او را در تاریخ اسلام جاودانه کرد.

وی بیان کرد: مادران شهدا و همسران شهدا که صبورانه خلاء فرزندان و همسران خود را تحمل می کنند و منزلت و منزلتی مرتبط با مقام و فضیلت شهدا دارند، بدون این تسامح و حمایت ما نمی توانستیم. بتوانند در این مسجد دور هم جمع شوند. و از مجامع سیاسی، مذهبی، مذهبی، اقتصادی و عمرانی مملکت که همه در بهانه تحمل پوچی فرزندان و همسران بودند خبری نبود.

شاهرخی با یادآوری همه شهدا و احترام به مقام مادران و همسران شهدا، تصریح کرد: مساجد، اهالی محله، سازمان ها و ادارات دولتی و غیردولتی باید به وظیفه خود در احترام به مادران و همسران شهدا عمل کنند. که فرزندان صالحی تربیت کردند و دو خصلت مرتبط با صبر و فداکاری دارند که الگوی خوبی برای زنان امروز و مادران آینده ما هستند.

وی در سالگرد فرار شاه خائن در سال 57 گفت: این روز روز خاطره انگیزی بود و در سایه اعتصاب، کتاب خدا، سنت پیامبر، اطاعت از ائمه راحل و وحدت لایه ها با اتحاد، همبستگی و برادری انجام شد.» و به صداقت آن آرمان ها و ارزش های اسلامی و دینی پایان دهد.

وی به حمله موشکی به دانش آموزان شهرستان بروجرد در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: شهرهای لرستان در دوران دفاع مقدس بارها مورد اصابت موشک و بمباران دشمن در شهرستان بروجرد قرار گرفت که هیچ گاه فراموش نمی کنیم. شهادت این عزیزان

انتهای پیام/این را در صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید