آرشیو ملی هنر در شیراز افتتاح شد

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، مراسم افتتاحیه آرشیو ملی هنر ایران شامگاه روز گذشته، 17 مهرماه در محل سازمان اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار شد. اشرف بروجردی، رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، در مراسم افتتاح آرشیو ملی هنر ایران در شیراز گفت: ایجاد و حفظ آرشیو اسناد ملی ایران یک رسالت است. معمولاً گرایش‌‌ها به اسناد تاریخی و مکتوب است و در این رویداد آثار هنری به عنوان اسناد آرشیو می‌شوند تا ماندگار شود.

وی ادامه داد: برای توسعه و ماندگار شدن هر امری، نیاز به مطالبه‌گری مردم است و اگر مطالبات پیوسته و منسجم شود، کسی نمی‌تواند به تقابل با آن خواسته برخیزد. اگر نگران هستیم که مبادا این آرشیو دچار خدشه شود باید مطالبات استمرار داشته باشند و آنها را توسعه دهیم، چرا که سرزمین و مردم ما فرهنگی هستند و نمی‌توان نسبت به خواسته‌ها و نیارهای فکری، اندیشه‌ای و خلاقیت مردم بی تفاوت بود.

بروجردی با بیان اینکه پشتوانه و زیرساخت هنر خلاقیت، اندیشه و تفکر انسانی است که اگر به ظهور برسد، می‌تواند در قالب خود، هنر را بیافریند، یادآور شد: بسیاری از صاحب‌نظران معتقدند که هنر زیباست؛ زیرا آفریده ذهن و فهم بشر است. وقتی زاده فکر انسانی در هر عرصه‌ای را تحسین می‌کنیم، در می‌یابیم که در باور انسان این فکر می‌تواند ماندگار شود و حتی موجب تغییر نگاه و دیدگاه انسان شود.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران تصریح کرد: امروز کسانی هستند که تعلق خاطرشان به این سرزمین آنها را بیدار کرده و متوجه شدند که این سرزمین مشهون از خلاقیت‌ها و زیبایی‌ها در قالب‌های مختلف است. سرمایه‌ها و دارایی‌هایی فاخری دارد که در همه عرصه‌ها خود را نشان می‌دهد، به شرط اینکه از بازگویی خواسته‌ها، نهراسیم.

دسترسی قضات به اسناد تاریخی حقوقی کتابخانه ملی مهیا شدکتابخانه ملی تعطیل شد؟اهدای مجموعه اسناد حمیدرضا حاجی‌ بابایی به کتابخانه ملی+ عکس

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید