آسیب پذیری های امنیتی جدی گوشی های سامسونگ را کشف کنید


شرکت امنیتی Kryptowire هشدار می دهد که طیف گسترده ای از دستگاه های سامسونگ در برابر یک کمبود قابل توجه امنیت آسیب پذیر هستند هکرها به شما امکان کنترل دستگاه را می دهد.

به گفته androidauthority، Kryptowire در حال توسعه تست امنیت اپلیکیشن موبایل (MAST) است، ابزاری که آسیب‌پذیری‌ها و همچنین مسائل امنیتی و حریم خصوصی را بررسی می‌کند. این شرکت می گوید که یک آسیب پذیری (CVE-2022-22292) کشف کرده است که می تواند به هکر اجازه انجام اقدامات مختلف را بدهد. فعالیت‌ها شامل برقراری تماس تلفنی، نصب/حذف برنامه‌ها، کاهش امنیت HTTPS با نصب گواهی‌های تایید نشده و مواردی از این دست است.

به نظر می‌رسد این آسیب‌پذیری تقریباً روی تمام گوشی‌های هوشمند سامسونگ که دارای اندروید ۹-۱۲ هستند، تأثیر می‌گذارد. این شرکت اطلاعاتی در مورد یک آسیب پذیری امنیتی در گوشی های سامسونگ دریافت کرده است که به لطف برنامه از پیش نصب شده Phone ساخته شده است.

گوشی سامسونگ

الکس لیزل، مدیر ارشد فناوری Kryptowire، پیامدهای این آسیب‌پذیری را توضیح داد: “آیا تا به حال فکر کرده‌اید که شخص دیگری بتواند به تلفن شما دسترسی داشته باشد؟ متأسفانه، این می‌تواند درست باشد.” اینها فعالیت‌های شخصی و حرفه‌ای هستند و هدف جذابی برای بازیگران بد هستند.

Kryptowire اولین بار در نوامبر 2021 این آسیب پذیری را کشف کرد و سامسونگ را مطلع کرد. سامسونگ همچنین این راه حل را در فوریه 2022 منتشر کرد و همه کاربران سامسونگ تشویق شدند تا فوراً به روز رسانی های سامسونگ را برای ایمن نگه داشتن تلفن های خود انجام دهند. بده.


ادامه مطلب


دیدگاهتان را بنویسید