: آشتی با صهیونیست ها به تجاوز به فلسطین دامن می زند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، جنبش جهاد اسلامی فلسطین با صدور بیانیه ای استقبال بحرین از نفتالی بنت نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد.

جنبش جهاد اسلامی در بیانیه‌ای اعلام کرد: هرگونه عادی‌سازی روابط، درود بر مقامات صهیونیستی و تشویق آنها به تجاوز به ملت فلسطین، سرزمین و مقدسات آن است.

در این اطلاعیه آمده است: حضور هر صهیونیست در هر کشور عربی تجاوزی به سرزمین‌های عربی است که به نفع ملت‌ها و ملت‌ها نیست، بلکه کشورهای ما را در معرض خطر قرار می‌دهد.

جهاد اسلامی همچنین از مردم بحرین و همه ملت‌های امت اسلامی خواست به مخالفت خود با عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی ادامه دهند و سازش‌کنندگان با دشمن را در هر موقعیتی محکوم کنند.

جنبش تاکید کرد. اینها ملت هایی هستند که به عنوان یک اصل در نظر گرفته می شوند و باقی می مانند و بیانگر وجدان ام و اصول و مبانی آن هستند.

در همین حال، حماس از نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل که مسئول جنایات علیه فلسطینیان است، ابراز تاسف کرده است.

فوزی برهوم سخنگوی حماس تاکید کرد که سفر سران رژیم صهیونیستی به برخی پایتخت ها رد شد و این سفرها به تل آویو مشروعیت نمی بخشد و خیری برای منطقه به همراه نخواهد داشت.

فوزی برهوم تاکید کرد. این سفرها جنایت و نژادپرستی رژیم صهیونیستی را پوشش نمی دهد.

او گفت. ما در جنبش حماس که در واکنش به واکنش مردم بحرین به عادی سازی روابط با اشغالگران صهیونیست می بالیم، می خواهیم همه کشورهای عربی که وارد روند حل و فصل شده اند از این مسیر اشتباه خارج شوند.

نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل پیش از عزیمت به سرزمین های اشغالی بحرین گفت: «در آستانه سفرم به بحرین، به عنوان اولین نخست وزیر اسرائیل که به منامه سفر کرد، با وارث پادشاهی کشور ملاقات کردم و تعدادی را تکمیل کردم. در این دیدارها توافقنامه صلح بین دو طرف را امضا خواهم کرد.» این سفر به دعوت سلمان بن حمد آل خلیفه ولیعهد بحرین انجام شد.

این در حالی است که یایر لاپید وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی اکتبر گذشته برای افتتاح سفارت این رژیم در بحرین عازم منامه شد. مانانا و تل آویو در 15 سپتامبر 2020 با تلاش های دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت آمریکا و تحت فشار، توافق نامه ای را برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی امضا کردند.

اولین سفر بنت به بحرین مصادف با یازدهمین سالگرد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. قیام بحرین از 11 سال پیش تا به امروز آغاز شد و تا امروز ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید