آشفته بازار لبنیات| بیداد گرانی در بازار لبنیات استان مرکزی/ کالایی دیگر از سبد خانوار حذف می‌شود + فیلم

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، لبنیات نه تنها منبع غنی از پروتئین منشاء حیوانی قلمداد می‌شود بلکه از نظر تولید انرژی نیز بسیار با ارزش بوده و ارزش غذایی و زیستی بسیار بالایی را برای انسان دارا است به طوری که این فرآورده ها سرشار از ویتامین‌های محلول در آب هستند که تقریبا تمام این دسته از ویتامین‌های مورد نیاز بدن را تامین می‌کنند.

شیر حاوی تمامی ویتامین‌های محلول در چربی و مواد معدنی به ویژه کلسیم در حد مناسب نیز بوده، به عنوان بهترین منبع کلسیم در میان مواد غذایی محسوب می شود، به نحوی که در بسیاری از کشورها یافته تا 85 درصد از کلسیم مورد نیاز بدن افراد از طریق شیر و غذا های لبنی تامین می‌شود به طوری که شیر و فراورده‌های آن یکی از مهم‌ترین بخش‌های رژیم غذایی انسان در نقاط مختلف جهان است، زیرا شیر از دیرباز به عنوان غذایی کامل شناخته می‌شود و آن را غذای سلامتی می‌نامند.

این درحالیست که در طی هفته و ماه‌های اخیر قیمت لبنیات روند رو به رشدی به خود گرفته و با افزایش قیمت همراه بوده به طوری که این موضوع سبب شده تا مردم یا لبنیات نخریده یا حداقل میزان را خریداری کنند.

یکی از شهروندان اراکی درخصوص گرانی لبنیات به خبرنگار تسنیم می‌گوید: لبنیات جزو اولویت‌های خرید در خانوار نیست بنابراین ابتدا اقلام مهمتر را تهیه می‌کنم درصورتی‌که پولی باقی ماند و امکان‌پذیر بود نسبت به خرید لبنیات اقدام می‌کنم.

وی می‌افزاید: به هرحال با توجه به گرانی و افزایش قیمت لبنیات خرید شیر، پنیر و لبنیات در خانواده ما کاهش یافته و شاید به صفر نرسیده باشد ولی از این رقم خریدهای ما چندان دور نیست.

شهروند دیگر اراکی نیز با اشاره به این گرانی لبنیات می‌گوید: خانواده‌ای مانند ما که فرزند کوچک داریم و در دوره رشد هستند ناگزیر به خرید لبنیات هستیم اما افزایش قیمت فشار سنگینی بر روی دوش خانواده به شمار می‌رود.

وی ادامه می‌دهد: از طرف دیگر با توجه به درآمد خانواده تامین هزینه‌هایی که مدام در حال افزایش است سخت بوده و اقتصاد خانواده را سخت کرده است و انتظار داریم شاهد ثبات قیمت باشیم.

آشفته بازار لبنیات| قطار گرانی در ایستگاه لبنیات/ تغییر لحظه‌ای قیمت‌‌ها دادِ شهروندان کردستانی را در‌آورد+فیلمآشفته بازار لبنیات| افزایش آسانسوری قیمت لبنیات در لرستان/ نرخ‌ها هر روز چرب‌تر می‌شود/ سرانه مصرف کم شد+فیلم

با این حال خبرنگار تسنیم به سراغ "علیرضا نظری" عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، یکی از تولیدکنندگان لبنیات در استان مرکزی و مسئولان جهادکشاورزی استان رفته تا ابعاد مختلف این موضوع را به بحث و گفت‌و‌گو بگذارد.

در کلیپ زیر گزارش خبرگزاری تسنیم استان مرکزی از باز آشفته لبنیات در استان را مشاهده می‌کنید:

انتهای پیام/711/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید