آغاز امتحانات نهایی پایه دوازدهم از دوم دی+ برنامه امتحان

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، امتحانات نهایی پایه دوازدهم روزانه و بزرگسالان ، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد رشته‌های شاخه نظری دوره دوم متوسطه در نوبت امتحانی دی ماه سال تحصیلی 1401-1400 ، از سوی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش منتشر شد.

امتحانات حضوری در تمام مناطق با مجوز ستاد ملی مقابله با کرونا با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی و نظارت مراقبین بهداشت برگزار خواهد شد

حوزه‌های اجرا برای دریافت فایل سوالات رمزشده و رمزگشایی آنها، باید به اینترنت یا اینترانت دسترسی مستقیم داشته باشند.

مدارس در اسرع وقت، برنامه‌های امتحانی را بدون دخل و تصرف در محل مناسب نصب نموده و علاوه بر آن، تاریخ و زمان برگزاری امتحانات هر رشته را به اطلاع تمامی دانش‌آموزان و داوطلبان آزاد برسانند.

سؤالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم بنابر اعلام سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی مطابق برنامه درسی و بارم بندی وضعیت قرمز در شرایط همه گیری بیماری کرونا و بر اساس بارم بندی امتحانات نهایی شهریور ماه سالتحصیلی 1399-1400 ، طراحی می‌شوند.

برنامه درسی دوره دوم متوسطه در وضعیت قرمز، بارم بندی دروس و برنامه امتحانات در پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به نشانی www.aee.medu,ir قابل مشاهده است.

در مورد ارزشیابی درس زبان انگلیسی 3؛ به همراه سؤالات، محتوای (MP3) ارزشیابی مهارت شنیداری ( Listening ) نیز به صورت الکترونیکی ارسال خواهد شد. محتوای شنیداری در ابتدای امتحان پخش شود. محتوای شنیداری شامل چهار بخش است. هربخش سه بار توسط گوینده تکرار می شود. سپس دانش آموزان فرصت دارند پاسخ سؤالات آن بخش را در پاسخبرگ بنویسند. این مرحله فقط یک بار انجام شود.

در روز امتحان، حداقل یک دبیر زبان انگلیسی به عنوان مراقب در نظر گرفته شود تا در صورت بروز هرگونه مشکل ، با کسب مجوز از کارشناس مسئول سنجش شهرستان، منطقه ناحیه نسبت به پیاده سازی محتوا و قرائت آن اقدام کند.

سوالات دانش‌آموزان آسیب دیده شنوایی به صورت خاص طراحی شده و از طریق سامانه فاینال ارسال خواهد شد. این سؤالات برای آن دسته از دانش‌آموزان ناشنوا و کم شنوایی که اسامی آنها به تأیید سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی رسیده و از طریق ادارات کل و مناطق آموزش و پرورش در اختیار حوزه‌های اجرا قرار گرفته است، استفاده شود.

چنانچه دانش‌آموزی در لیست مورد تایید سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی نباشد، در صورتی می‌تواند از این سؤالات استفاده کند که مدیر مدرسه تا قبل از شروع امتحانات به مدارک وی (نوار گوش یا شنوایی سنجی معتبر و صورتجلسه شورای مدرسه) را به اداره آموزش و پرورش منطقه ارسال نموده و به تأیید اداره آموزش و پرورش استانی استان رسانده باشد.

لازم است تمهیدات لازم و تجهیزات صوتی متناسب با فضای فیزیکی حوزه اجرا به منظور پخش صدای واضح و مطلوب برای همه دانش‌آموران حاضر در جلسه امتحان فراهم شود.

به دانش آموزان و اولیاء آنها به نحو مقتضی اعلام شود، همراه داشتن هر گونه وسیله غیر مجاز از قبل وسایل ارتباط الکترونیکی ( تلفن همراه، ساعت هوشمند و … ) و دستگاه‌های حافظه دار در جلسه امتحان نهایی تخلف محسوب می‌شود.

امتحانات نهایی , دانش‌آموزان , مرکز پایش و سنجش وزارت آموزش و پرورش ,

"بازگشایی صوری مدارس" و لطمه هولناک آموزشی باز هم بر پیکر دانش‌آموزان بی‌بضاعت!دریافت رضایت‌نامه از والدین برای حضور دانش‌آموزان در مدرسه قانونی نیست7 اصل کلی برای حضور دانش‌‌آموزان در مدرسه/ فاصله از همکلاسی‌ها را جدی بگیریدتکذیب خبر ابتلای 15 درصد دانش‌آموزان یک مدرسه به کرونا پس از بازگشاییتمام دانش‌آموزان تا پایان هفته آینده به مدارس می‌روند46 درصد دانش‌آموزان مدارس شاهد از خانواده ایثارگران نیستند/اعزام برترین معلمان به مدارس شاهد

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید