آغاز طرح راهداری زمستانه در گلستان/23 راهدارخانه تجهیز و 10 هزار تن شن و نمک ذخیره‌سازی شد

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، طرح راهداری زمستانه در طول 5 هزار کیلومتر از راه‌های استان گلستان که نزدیک به یک سوم آن شامل گردنه‌ها و راه‌های برفگیر است از امروز آغاز شد.

مهدی میقانی، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان ظهر امروز در حاشیه مراسم آغاز راهداری زمستانه در استان اظهار داشت: همزمان با شروع فصل سرما 315 راهدار و عوامل راهداری در طول بیش از 5 هزار کیلومتر از محورهای ارتباطی استان مستقر شدند.

وی گفت: در این طرح 99 دستگاه انواع ماشین آلات تخصصی و 68 دستگاه خودروهای سبک و تجهیزات راهداری نیز در قالب اکیپ‌ها و گشت‌های راهداری فعالیت می‌کنند.

طرح راهداری زمستانه در استان گلستان اجرا می‌شودآغاز طرح راهداری زمستانه در محورهای استان مازندران/ جاده‌های ایمن در انتظار مسافران

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بیان داشت: برای انجام بهینه عملیات راهداری 23 راهدارخانه در استان مجهز و مقدار 10 هزار تن شن و نمک در آنها ذخیره سازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: محورهای کوهستانی و پرتردد بیشترین محل حضور گشت‌های نظارتی و راهداری هستند که با هماهنگی مدیریت بحران استان و دستگاه‌های عملیاتی و امدادی دیگر، برنامه‌های عملیاتی گوناگون را در شرایط بحرانی زمستان اجرا خواهند کرد.

میقانی گفت: استان گلستان بیش از یکهزار و 500 کیلومتر محور کوهستانی برفگیر دارد که از طریق دوربین‌ها و سامانه‌های نظارتی مستقر در مرکز مدیریت راه‌های اداره کل و همچنین با حضور راهداران نظارت می‌شوند.

انتهای پیام/581/ ع

source article

دیدگاهتان را بنویسید