آلمان از واردات اورانیوم از روسیه حمایت می کندشصت و پنج روز پس از حمله روسیه به اوکراین، وزارت دفاع روسیه گفت نیروی هوایی این کشور 112 تاسیسات نظامی از جمله چهار انبار تسلیحات را بمباران کرده است. 142 فروند هواپیما، 111 بالگرد، 634 هواپیمای بدون سرنشین، 278 سامانه موشکی ضدهوایی، 2638 دستگاه تانک و خودروی زرهی و 304 موشک انداز نیز منهدم شد.

با این حال، پنتاگون روز جمعه اعلام کرد که بسته جدیدی از کمک های نظامی آمریکا به اوکراین شامل هویتزر و پهپادهای فونیکس به اوکراین تحویل داده می شود. جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا از کنگره خواسته است تا 33 میلیارد دلار کمک اضافی به اوکراین ارائه کند.

وزارت دفاع انگلیس همچنین اعلام کرد که در پاسخ به تشدید درگیری ها در اوکراین، حدود 8000 سرباز به همراه ده ها تانک، هلیکوپتر و توپخانه به اروپای شرقی اعزام خواهند شد.


بیشتر بخوانید:


ما آماده ایم سال ها از کیف در برابر مسکو حمایت کنیم. ما آماده ایم به اوکراین کمک کنیم تا سلاح های دوران شوروی را با سلاح های غربی و مدرن مدرن کند.» دبیرکل ناتو روز پنجشنبه گفت که متحدان ناتو حداقل 8 میلیارد دلار کمک نظامی به اوکراین ارائه کرده اند.

در همین حال، تنش بین روسیه و اوکراین منجر به مناقشه نظامی بر سر مداخله غرب و ناتو شده است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفته است که مقامات کیف به دنبال سلاح هسته ای هستند و قصد دارند به شبه جزیره کریمه و منطقه دونباس حمله کنند. پوتین هشدار داد: «هر گونه مداخله خارجی در اوکراین با پاسخ کوبنده مواجه خواهد شد.

گنادی گاتیلوف دیپلمات ارشد روسیه ژنو پیش از این گفته بود که ایالات متحده و غرب می خواهند جنگ در اوکراین را طولانی کنند تا به روسیه از لحاظ اقتصادی و سیاسی در سطح بین المللی آسیب برسانند و نقش آن را در جامعه بین المللی کاهش دهند.

سرمایه گذاران بازار نفت آنها روز جمعه گفتند که به دلیل درگیری نظامی در اوکراین و احتمال تحریم نفت روسیه همچنان نگران آینده بازار عرضه هستند.

تحولات شصت و ششمین روز تهاجم نظامی روسیه به اوکراین را در زیر می خوانید:

آلمان از واردات اورانیوم از روسیه حمایت می کند

پولیتیکو به نقل از دیپلمات های اتحادیه اروپا می گوید آلمان از ایده اعمال تحریم ها بر واردات اورانیوم از روسیه حمایت می کند.

42 دقیقه پیش

به گزارش ریانووستی، تحولات مهم شصت و پنجمین روز عملیات ویژه روسیه در اوکراین به شرح زیر است:

  • پدافند هوایی روسیه یک پهپاد بایراکتار را در مرز اوکراین سرنگون کرد.
  • ارتش روسیه سامانه موشکی توچکا یو را که روز قبل در خرسون هدف حمله اوکراینی ها قرار گرفته بود، منهدم کرد.
  • نیروهای روسیه یک کارخانه موشک‌سازی را در کیف منهدم کردند.
  • وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که اوکراین در حال آماده سازی یک اقدام تحریک آمیز جدید برای بی اعتبار کردن ارتش روسیه است.
  • پنتاگون از کمک های نظامی جدید از جمله هویتزر و هواپیماهای بدون سرنشین به اوکراین خبر داد.
  • واشنگتن گفت که در سه نقطه خارج از اوکراین، ارتش اوکراین برای استفاده از هویتزر آموزش دیده است که یکی از آنها آلمان است و دو مورد دیگر فاش نشده است.
  • آنها هیچ قصدی برای آموزش اوکراینی ها در خاک اوکراین ندارند.
  • واشنگتن گفت که به اوکراینی ها نمی گوید در مذاکرات با روسیه چگونه رفتار کنند.
  • لاوروف گفت که مذاکرات به دلیل ناهماهنگی کیف به حالت تعلیق درآمد.

2 ساعت پیش

دیدگاهتان را بنویسید