آلمان واردات نفت از روسیه را تا سال تعلیق می کند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر نشنال مرورآلمان واردات نفت از روسیه را تا پایان سال 2022 کاهش خواهد داد.

این اقدام در زمانی انجام می شود که رهبران اروپایی در حال بحث درباره تحریم های جدید نفت روسیه هستند.

مربوط به آن است «انالنا بایر باک، وزیر امور خارجه آلمان روز چهارشنبه پس از دیدار با نمایندگان کشورهای حوزه بالتیک گفت: «در اینجا به صراحت اعلام می کنم که آلمان نیز واردات انرژی از روسیه را به طور کامل متوقف خواهد کرد.

وزیر خارجه آلمان گفت: ما خرید نفت از روسیه را تا تابستان به نصف و سپس تا پایان سال به صفر خواهیم رساند.

این مقام آلمانی همچنین با بیان اینکه پایان خرید گاز از روسیه نیز در دستور کار قرار دارد، گفت: پس از پایان خرید نفت، خرید گاز از روسیه نیز متوقف می شود. بر این اساس ما یک نقشه راه مشترک اروپایی را در دستور کار قرار می دهیم، زیرا نقطه قوت ما اقدام مشترک ما در اتحادیه اروپا است و تصمیم برای توقف واردات انرژی از روسیه در اروپا مشترک است.

تصمیم آلمان زمانی اتخاذ شد که کارفرمایان و اتحادیه های کارگری آلمان روز دوشنبه با ممنوعیت واردات گاز طبیعی از روسیه توسط اتحادیه اروپا مخالفت کردند و گفتند که این امر منجر به تعطیلی کارخانه ها و از دست دادن مشاغل در بزرگترین اقتصاد اتحادیه اروپا می شود.

به گفته کارشناسان، قطع واردات انرژی از روسیه آسان نخواهد بود. این بلوک 27 کشوری حدود 40 درصد گاز طبیعی و حدود 25 درصد نفت روسیه را تامین می کند. تحلیلگران انرژی جایگزینی واردات گاز از خط لوله روسیه با عرضه گاز طبیعی مایع را به دلیل تقاضای بالای جهانی دشوار توصیف کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید