آل‌هاشم: ‌تنش آبی با نگاه ملی برطرف می‌شود/ نباید از دولت جدید انتظار حل مشکلات در چند روز را داشت

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حجت‌الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های امروز نماز جمعه تبریز با تبریک هفته بسیج اظهار داشت:هفته بسیج را گرامی می‌داریم و امروز خوشحال هستیم که حلقه های صالحین در مصلی تشکیل شده است.

امام جمعه تبریز در ادامه خاطر نشان کرد: امیدوارم همیشه قبل از نماز جمعه، حلقه های صالحین در مصلی تشکیل شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه به شاخص های مهم یک بسیجی نیز اشاره کرد و گفت:اعتقاد راسخ به نظام اسلامی، شهامت، پرهیزکار بودن، روحیه از خود گذشتگی، با محبت، مردمی بودن، علم و آگاهی، نظم و آمادگی برای رزم و هویت ملی از شاخصه های مهم بسیجی بودن است.

آل هاشم در ادامه ابراز کرد: بسیج پاره تن ملت، خادم مردم، فرهنگ و تفکر و از مردم و برای مردم است که با استقامت و استوار در مقابل دشمنان ایستاده است.

امام جمعه تبریز به رحلت آیت الله شبستری نیز اشاره کرد و گفت:از مردم حزب الله نیز بابت حضور در مجلس ختم آیت الله شبستری تشکر می کنم که خدمات 20 ساله ایشان در تبریز را ارج نهادند.

امام جمعه همدان خطاب به نمایندگان مجلس: به جای پیگیری انتصابات مدیران بساط حقوق‌های نجومی را جمع کنیدامام جمعه ارومیه: روحیه و تفکر بسیجی باید در تمامی عرصه‌ها حاکم شود‌امام جمعه کرمان: بسیج یک جریان پویای مبتنی بر احکام دین استامام جمعه قشم: صنایع قشم را باید حمایت کرد

وی در ادامه گفت: سالگرد شهادت شهید دکتر محسن فخری‌زاده و دکتر مجید شهریاری پیش رو است، شهدای هسته‌ای کشورمان در راستای علم تلاش مجاهدانه ای کرده و جانشان را فدای انقلاب کردند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بزرگداشت یاد آیت الله شهید مدرس و گرامیداشت دهم آذر ماه و روز مجلس، از نمایندگان مجلس خواست تا مثل آیت شهید مدرس بوده و مصالح کشور را در رای های خود مد نظر داشته باشند.

آل هاشم با گرامیداشت هفتم آذرماه روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و با اشاره به دلاور مردی‌های دریادلان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، گفت:نیروی دریایی ارتش یک نیروی بین المللی و یک نیروی اقتصادی بوده که برخی شاخصه ها آن را به نیروی راهبری تبدیل کرده است.

امام جمعه تبریز در ادامه به ضرورت داشتن نگاه ملی به مشکل تنش آبی تاکید کرد و گفت:این موضوع یک موضوع ملّی بوده و نگاه استانی به آن اشتباه است و نباید صرفا با نگاه منطقه‌ای و استانی به مشکل کم آبی نگاه کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در پایان یادآور شد: مشکل کنونی فقط کمبود آبی نیست بلکه مشکل از مدیریت مصرف آن است و در این راستا باید از فناوری‌های نوین استفاده کرده و نباید از دولت انتظار حل آن در چند روز را داشت.

انتهای پیام/111/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید