آماده شروع سمینارهای اشتغال زندانیان هستیم – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، غلامعلی محمدی در نشست قضات با جمعی از محاکم عالی کشور و قضات استان در خصوص مسائل محاکم استان کرمان گفتگو کرد.

وی در این دیدار زندان را واقعیت تلخ جوامع بشری دانست و در عین حال گفت: اصلاح و تربیت زندانیان را مهمترین رسالت خود می دانیم و یکی از عوامل تحقق این امر توسعه اشتغال است. زندانیانی که نیاز به تعامل با مقامات قضایی دارند. آماده راه اندازی کارگاه های اشتغال در کنار تمامی زندان ها و با همکاری مسئولان استانی هستیم.

ما به دنبال توسعه اشتغال و توانمندسازی خانواده های زندانی هستیم

محمدی تصریح کرد: ما تنها به دنبال شغل برای زندانیان نیستیم، بلکه به دنبال توسعه اشتغال و توانمندسازی خانواده زندانیان هستیم که از طریق جامعه حمایت از زندانیان اجرایی می شود.

وی همچنین گفت: در دوره جدید رهبری به ویژه به دنبال توسعه کمی و کیفی غل و زنجیر الکترونیکی و بهره مندی زندانیان دارای جرائم خفیف از این نهاد قانونی هستیم. البته کاهش تعداد زندانیان رهن همکاری زندان و قوه قضائیه

محمدی همچنین اعلام کرد: در این سفر ظرفیت تولید در استان کرمان برای انتقال زندان های بافت شهری به خارج از شهرها را بررسی خواهیم کرد. یک ناظر ما در مرحله اول اردو هستیم کبوتر خان امسال راه اندازی شود.

در سال گذشته، قضات بیش از 2000 بار از زندان های استان بازدید کردند

رئیس کل دادگستری کرمان در این جلسه از مشارکت مردم و خیرین در این جشن خبر داد. گلریزان اطلاع داده شد؛ استقبال مردم و خیرین در ماه رمضان برای کمک به آزادی زندانیان چشمگیر بود که امروز در سفر شما به استان آزادی جمعی از آنان را تجربه خواهیم کرد. ما به بررسی پرونده های بیشتری ادامه می دهیم و با کمک های حقوقی و مالی، افراد واجد شرایط بیشتری در روند آزادی قرار می گیرند.

حجت الاسلام والمسلمین حمیدی با اعلام اینکه در سال گذشته بیش از 2000 بازدید قضات از زندان های استان داشتیم افزود: راه اندازی قرارگاه. کبوتر خان می تواند اکثر مشکلات سیستم قضایی استان را حل کند. علاوه بر این، استان کرمان فرصت های خوبی برای استفاده حداکثری از کلاسورهای الکترونیکی دارد.

لازم به ذکر است در این جلسه مسائل حقوقی و پروژه های نیمه تمام سازمان زندان های استان کرمان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید