آمار مبتلایان کرونا در استان گیلان کاهش یافته است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، فردین مهرابیان امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مهم‌ترین راه قطع زنجیره کرونا رعایت موازین بهداشتی است و هم‌وطنان باید از مسافرت‌های غیرضروری به استان گیلان خودداری کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین راه‌های انتقال بیماری کرونا دورهمی‌های خانوادگی است همچنین عادی‌انگاری نسبت به کرونا سبب تشدید پیک پنجم کرونا می‌شود.

مهرابیان با اشاره به تلاش بی‌وقفه کادر بهداشت و درمان برای کنترل بیماری گفت: از هم‌وطنان و مسافران تقاضا داریم پروتکل‌های بهداشتی و بهداشت فردی زدن ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی را بیش از پیش رعایت کنند.

وی از تعداد مراکز فعال واکسیناسیون در استان گیلان خبر داد و ابراز داشت: 53 پایگاه واکسیناسیون در سطح استان گیلان و 4 پایگاه در رشت امروز فعال بودند اما تعداد پایگاه‌ها فردا افزایش پیدا می‌کند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به آخرین آمار کرونا در گیلان افزود: 373 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند که 72 نفر از این تعداد 24 ساعت گذشته به آمار مذکور افزوده شده‌اند.

تعداد بیماران بدحال کرونایی در گیلان رو به کاهش استاستاندار گیلان: کادر درمان دز سوم واکسن کرونا را دریافت می‌کنندمحموله واکسن برکت امروز وارد گیلان شد

مهرابیان گفت: 68 بیمار کرونایی به‌دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های گیلان بستری هستند و 8 بیمار به تازگی به این بخش منتقل شدند همچنین حال 55 بیمار کرونایی در استان وخیم‌ است.

انتهای پیام/614/ی

source article

دیدگاهتان را بنویسید