آمریکا بسته جدید تحریم ها علیه روسیه را اعلام خواهد کرداین مقام آمریکایی روز سه شنبه به خبرنگاران گفت که بسته تحریمی جدید هزینه های قابل توجهی را بر روسیه تحمیل می کند و به انزوای بیشتر فنی، مالی و اقتصادی این کشور منجر می شود.

سی‌ان‌ان گزارش می‌دهد که بسته تحریم‌ها همه سرمایه‌گذاری‌های جدید در روسیه را ممنوع می‌کند، تحریم‌ها علیه مؤسسات مالی و شرکت‌های دولتی روسیه را افزایش می‌دهد و مقامات دولتی روسیه و خانواده‌های آنها را تحریم می‌کند.

این مقام آمریکایی گفت: این اقدام ابزارهای اصلی دولت روسیه را تضعیف می کند، خسارت اقتصادی شدید و فوری به این کشور وارد می کند و کسانی را که از جنگ پوتین حمایت و پشتیبانی می کنند، مسئول می داند.

این مقام آمریکایی که نامش فاش نشده است گفت: این اقدامات با هماهنگی متحدان و شرکای آمریکا و نشان دادن عزم آنها برای تحمیل هزینه های بی سابقه به روسیه برای جنگ با اوکراین انجام خواهد شد.

در 21 فوریه 2022، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک در منطقه دونباس را به رسمیت شناخت و از بی توجهی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو انتقاد کرد.

سه روز بعد، در روز پنجشنبه، 26 مارس، پوتین به اصطلاح «عملیات ویژه» را علیه اوکراین آغاز کرد و روابط پرتنش مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تبدیل کرد. درگیری ها در اوکراین و واکنش ها به اقدامات روسیه ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید