آمریکا به دنبال راهی برای سرقت قانونی از دارایی‌های افغانستان

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، درحالی که حدود 10 میلیارد دلار از دارایی‌های افغانستان توسط آمریکا به بهانه به قدرت رسیدن طالبان توقیف شده است، منابع خبری از تلاش واشنگتن برای سرقت این دارایی‌ها خبر می‌دهند.

نیویورک تایمز در گزارشی نوشت که خانواده‌های کشته شدگان 11 سپتامبر خواستار پرداخت کل دارایی‌هایی افغانستان که در بانک مرکزی آمریکا نگهداری می‌شود، به خود به عنوان غرامت هستند.

گزارش می‌افزاید: وزارت دادگستری آمریکا در حال مذاکره با وکلای شاکیان 11 سپتامبر در مورد توافق احتمالی برای تقسیم پول، در صورتی که دولت از تلاش آنها برای تصاحب آن حمایت کند، مذاکره کرده است.

تلاش طالبان برای آزادسازی دارایی‌های افغانستان در مذاکره با آمریکاتوقیف دارایی‌ها و هشدار سازمان ملل درباره فروپاشی نظام بانکی افغانستانروسیه: مسدود شدن دارایی‌های افغانستان تضعیف توان طالبان برای مبارزه با تروریسم است

گفتنی است که حدود 20 سال پیش حدود 150 نفر از اعضای خانواده کشته شدگان 11 سپتامبر، نزدیک به 20 سال پیش به دادگاه رفتند تا به دنبال جبران خسارات باشند.

دولت آمریکا درحالی سرقت از دارایی‌های مردم افغانستان را به بهانه 11 سپتامبر بررسی می‌کند که براساس گزارش مرکز مطالعاتی «واتسون» از زمان حمله آمریکا به افغانستان در اکتبر سال 2001 تا آوریل سال 2021 میلادی 241 هزار و 50 نفر در نتیجه مستقیم جنگ آمریکا کشته شدند.

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید