آمریکا به یک مرکز آموزشی در الحسکه سوریه حمله کردخبرگزاری رسمی سوریه (سانا) شامگاه جمعه گزارش داد: جنگنده های ارتش اشغالگر آمریکا ساختمان یک مجتمع فنی در شهر الحسکه را به طور کامل تخریب کردند.

این خبر حاکی از آن است که آمریکا قصد دارد ساختمان مدرسه اقتصادی الحسکه را به بهانه تعقیب قضایی فراریان زندان دوم الصنیه تحت کنترل شبه نظامیان قساد (نیروهای دموکراتیک سوریه) تخریب کند.

صنعا پیشتر گزارش داده بود که بسیاری از تروریست های داعش از دومین زندان الصنعیه در الحکسه که تحت کنترل شبه نظامیان کرد سوری معروف به قساد است، فرار کرده اند.

خبرگزاری سوریه یک روز پس از دو انفجار در خارج از درهای دومین زندان الصنیه که تحت کنترل نیروهای سوریه دموکراتیک است. شبه نظامیان کرد مرتبط با ارتش آمریکا از فرار بسیاری از اعضای گروه تروریستی داعش از زندان خبر داده اند.

صنعا دیروز (پنجشنبه) گزارش داد که دو خودروی بمب گذاری شده پشت سر هم پس از برخورد به درب زندان دوم الصنیه در الحسکه و به دنبال آن گلوله باران شدید داخل زندان منفجر شدند و تروریست های داعش اقدام به فرار از زندان کردند.

خبرگزاری سوریه افزود: شبه نظامیان اشغالگران آمریکایی الحسکه را در آسمان و پایین بالای زندان الصنیه پرواز کردند و چراغ های خود را روشن کردند.

دیدگاهتان را بنویسید