آمریکا مدعی شد: ممکن است روسیه در حال برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین باشد

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری بلومبرگ روز پنج‌شنبه در گزارشی به نقل از منابع آگاه فاش کرد که مقامات آمریکایی اخیراً به متحدان اروپایی واشنگتن درباره احتمال برنامه‌ریزی روسیه برای حمله به اوکراین و اشغال این کشور هشدار داده‌اند.

منابع آگاه که بلومبرگ نامشان را فاش نکرده است، هشدار آمریکا به متحدان اروپایی خود در خصوص احتمال اقدام نظامی روسیه علیه اوکراین بر مبنای اطلاعاتی است که هنوز در اختیار طرف‌های اروپایی قرار نگرفته و اگر قرار باشد تصمیمی برای واکنش جمعی [آمریکا و متحدانش] به این قضیه اتخاذ شود، باید ابتدا آمریکا اطلاعات مربوطه را در اختیار متحدان اروپایی خود قرار دهد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آمریکا به دقت افزایش تعداد نیروهای روسیه در نزدیکی مرز اوکراین را زیر نظر دارد؛ اما روسیه با تأکید بر اینکه استقرار نیروهای روسی [در نزدیکی مرز اوکراین]، اقدامی در خاک روسیه بوده و یک مسئله داخلی است، در حالی که حضور ناوهای آمریکایی در نزدیکی آب‌های سرزمینی روسیه در دریای سیاه یک اقدام تحریک‌آمیز محسوب می‌شود.

چند ماه قبل نیز آمریکا و اعضای ناتو، روسیه را متهم کرده بودند که حدود 100 هزار نفر از نظامیان خود را به همراه تعداد قابل‌توجهی تانک و هواپیمای جنگنده در نزدیکی مرز اوکراین مستقر کرده است.

این اظهارات در آن زمان باعث بروز تنش‌هایی میان روسیه و کشورهای غربی شد، اما این تنش‌ها در نهایت پس از آن‌که ولادیمیر پوتین و جو بایدن برای برگزاری نشستی در ژنو با یکدیگر به توافق رسیدند، فروکش کرد.

روسیه: غربی‌ها از گسترش نظامی‌گری در اوکراین دست بردارندتأکید آمریکا بر ادامه تحریم‌های روسیه و حمایت نظامی از اوکراینواکنش روسیه به قصد انگلیس برای فروش تسلیحات نظامی به اوکراینپنتاگون: به حمایت از اوکراین در برابر روسیه ادامه خواهیم دادروسیه: امیدواریم مقامات اوکراین مواضع آمریکا را شنیده باشند

انتهای پیام/.

source article

دیدگاهتان را بنویسید