آمریکا می گوید 7000 نیروی روس دیگر را به مرز اوکراین اعزام کرده است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانالجزیره گفت، سخنگوی کاخ سفید گفت روسیه نه تنها از مرز اوکراین عقب نشینی نکرده است، بلکه نیروهای بیشتری را به منطقه اعزام کرده است.

بر اساس این گزارش، سخنگوی کاخ سفید گفت روسیه با اعزام 7000 سرباز دیگر حضور نظامی خود را در مرز اوکراین افزایش داده است.

دبیرکل ناتو پیش از این با استناد به تصاویر ماهواره ای برای اثبات ادعای خود گفت که نیروهای روسی همچنان در مرز اوکراین مستقر هستند.

ینس استولتنبرگ، دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در آغاز نشست دو روزه وزرای دفاع این ائتلاف در روز چهارشنبه گفت که ناتو می تواند از تصاویر ماهواره ای برای اثبات اینکه نیروهای روسیه هنوز از اوکراین خارج نشده اند استفاده کند. .

او گفت: «اطلاعاتی که ما به اشتراک می گذاریم حتی در تصاویر ماهواره ای تجاری قابل مشاهده است.

پیش از این، ولادیمیر زلینسکی، رئیس جمهور اوکراین، خبر خروج نیروهای روسیه را زیر سوال برده بود.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، درخواست های غرب برای بررسی خروج نیروهای روسیه پس از پایان تمرینات نظامی در نزدیکی مرز اوکراین را محکوم کرد و آن را رفتاری غیرحرفه ای خواند.

وزارت دفاع روسیه ویدئویی را منتشر کرد که نشان می‌دهد تجهیزات نظامی این کشور پس از تمرین در کریمه به پایگاه‌های خود بازمی‌گردند.

با این حال، ناتو و ایالات متحده می گویند که باید صحت این اقدام روسیه را بررسی کنند. به عنوان مثال، ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو قبلا گفته بود که کاهش تنش با روسیه را شاهد نبوده و اگر این کشور شروع به خروج نیروهای خود کند، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی از آن استقبال خواهد کرد، اما باید اینطور باشد. تایید شدن.

دیدگاهتان را بنویسید