آموزش شخصی اما …/ اصرار وزیر دفاع اسرائیل بر جنگ ترکیبی علیه ایران/ یگان زیر سایه دلسوزی جایی ندارد – تابناکبر اساس گزارش ها تابناکروزنامه های امروز پنجشنبه 7 آوریل هنگام چاپ و انتشار این 101 میلیارد دلار تجارت بدون FATF، یک قطعه شکاف در نزدیکی امام رئوف، نبض سریع قیمت کالاها و مبارزه دشمنان برجام در کنگره در صفحه اول روزنامه های امروز برجسته شده است.

بخشی از یادداشت ها و سرمقاله های منتشر شده در روزنامه های امروز به شرح زیر است:

آموزش شخصی اما …

غزال لطفی در یادداشتی در شماره امروز اعتماد نوشت: با پایان تعطیلات نوروزی و اعلام صریح ستاد پیشگیری و کنترل ولیعهد و ابلاغ این دستور از سوی وزارت آموزش و پرورش، آموزش حضوری در مدارس انجام شد.
بدون شک بازگشت به یادگیری مستقیم امری اجتناب ناپذیر بود و دیر یا زود این اتفاق در دستور کار آموزش و پرورش کشور قرار گرفت، اما در این میان چندین موضوع ایجاد فضای امن برای آموزش و پرورش است تا والدین با اطمینان کامل فرزندان خود را به مدرسه بفرستند. در نظر گرفتن؛
1- «خودمراقبتی» یکی از مهم‌ترین مولفه‌های مصونیت از ویروس کرونا است و مسئولان آموزش و پرورش کشور باید در این زمینه الگو باشند. اما در روزهای ابتدایی سال شاهد حضور یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش بدون ماسک در انظار عمومی در سفر استانی به خوزستان بودیم.
2- پس از اعلام آموزش 100 درصدی مستقیم، آموزش و پرورش کشور اعلام کرد که سه گروه «بیماران مبتلا به بیماری عروق کرونر، دانش‌آموزان مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب و دانش‌آموزان مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای» می‌توانند به طور موقت از آموزش از راه دور استفاده کنند، اما راه‌حلی وجود ندارد. در این زمینه ارائه نشده است و فقط ادارات آموزش و پرورش مدام بر یادگیری حضوری با اتصال و حضور در مدارس تاکید دارند و ناامنی دانش آموزان درج شده در سه رده همچنان ادامه دارد.
3- در اطلاعیه اولیه بر اعلام آموزش حضوری تاکید شده است; هر مدرسه در نوبت / نوبت خود از برنامه هفتگی رسمی و منظم خود پیروی می کند و زمان استاندارد هر زنگ را در مقطع اول و دوم ابتدایی تعیین می کند. تغییر یافته.
4- شرط “فاصله گذاری اجتماعی” حذف شده و این …

این به معنای پاک کردن صورت مشکل است. از آنجایی که واحدهای تحصیلی عموماً فرصت برقراری فاصله آموزشی را ندارند و در تعداد زیادی از کلاس ها 30 تا 40 دانش آموز در یک کلاس حضور دارند و زیرساخت ها فراهم نیست، بنابراین این گزینه منتفی است!
5. هیچ پیش نیازی برای واکسیناسیون دانش آموزان برای حضور در مدرسه وجود ندارد، زیرا همه می دانیم که واکسیناسیون یکی از مهم ترین اجزای ویروس کرونا است. در نهایت مدیران مدارس موظف به «تسریع در اقناع و آگاهی بخشی و حل مشکلات و ایجاد آرامش، نشاط و انگیزه برای حضور دانش آموزان در مدرسه و هماهنگی کامل با خانواده ها» هستند. حال سوال مهم این است که آیا می توان با دستورات یکباره قانع کرد؟ آیا مدیریت اضطراب نباید زمینه و زیرساخت های لازم را فراهم کند تا والدین بتوانند با خیال راحت فرزندان خود را به مدرسه بفرستند؟
برقراری آموزش حضوری ضروری است، اما در شرایطی که در آستانه پیک هفتم هستیم، نیازمند استانداردهایی در پروتکل های بهداشتی هستیم که به نظر می رسد مدارس در روزهای اخیر قادر به ارائه آن نیستند. یک ایالت نیست و دستورالعمل های بازگشایی مدارس برای اتخاذ یک رویکرد سلامت محور متفاوت نیاز به بازنگری دارد.

زیر سایه شفقت جایی برای تفرقه نیست

جواد شاملو در سرمقاله امروز رسالت او می نویسد: در زیر سایه شفقت جایی برای تفرقه نیست. آدمی به حوادث ناگهانی اعتقاد ندارد; چند ثانیه طول می کشد تا بفهمیم چه اتفاقی افتاده است. کسانی که در معرض سرقت های خیابانی قرار گرفته اند، این شوک را پس از حادثه درک می کنند. آیا احساس می کنید که نه کسی با شما شوخی می کند، نه دوستی، نه دوستی پشت شما پنهان شده است تا شما را غافلگیر کند.
فرض کنید شما هم مثل همه مردم عادی هیچ دشمن خونینی ندارید. در خیابان های بدنام و نامطمئن، نه در شب تاریک و در کوچه و پس کوچه های پایین شهر، روزها در بزرگترین صحن معبد امام رضا (ع) قدم نزنید. جایی که سال هاست رنگ دعوا و درگیری ندیده و هیچکس از این مسائل نمی لرزد. نماز ظهر و عصر را خوانده ای و امام را زیارت کرده ای و اکنون برمی گردی. در حالی که هنوز طعم عبادت زیر زبان احساس می شود و گرمای مطبوع بهاری شما را آزار نمی دهد.
پر از احساس امنیت و شادی که ناگهان یکی پس از دیگری سوراخ شد. نه یک ضربه و دو ضربه، بیست ضربه. چگونه می خواهید بدانید چه خبر است؟ می فهمی چرا؟ فهمیدی کیه؟ چرا اینجا؟ حالا چرا؟ وقتی از همان صورت فلکی آب و همان بابا الرضا وارد حرم شدی، نمی دانستی که فاصله تا شهادت فقط عبادت است. امام رضا فرموده بودند هر که به زیارت من بیاید در سه خانه آخرت به زیارت او می پردازم. یکی از این سه خانه زمانی است که می میری و وقتی مردی در خود حرم بود.
مهاجم اصالتاً ازبکستانی است و از مرز پاکستان وارد کشور شده است. واضح است که او هیچ ارتباطی با افغانستان ندارد، اما گزارش های اولیه حاکی از آن است که او افغان است. ابعاد این پرونده هنوز مشخص نیست. ظاهراً آن شخص انگیزه ای برای تکفیر داشته است; اما این پایان ابهامات نیست. پس از حضور مجدد طالبان در افغانستان، دشمن به بهانه درگیری با طالبان، تلاش های خود را برای تشدید تنش بین ایران و افغانستان افزایش داده است. در شبکه های اجتماعی مطالب مختلفی درباره پرتره های خشن و خطرناک افغان ها در این کشور منتشر شد.
حالا بعد از اتفاقات ورزشگاه، حواس مردم مشهد به خوبی در منطقه حساس به حرم امام رضا (ع) آشنا شد، با این اقدام خشونت آمیز برهنه شکل گرفته و بر پای افغان ها نوشته می شود. سال ها پیش در همین مشهد، دشمن با دامن زدن به حسادت مردم به امام رضا (ع) عراقی سعی در اختلاف افکنی بین مردم ایران و عراق داشت که به شعار «ایران و عراق از هم جدا نیست» منجر شد. امام رضا برای سیاست تفرقه افکنی.در حالی که امام هشتم مظهر شفقت و عامل وحدت بین شیعه و سنی و ایرانی و عراقی است.تفاوت افغانستان و عراق در این است که امروز افغان ها عملا بخشی از جامعه ایران هستند. میلیون ها نفر افغانستانی ها در ایران بین ایران و افغانستان تنش ایجاد می کنند، علاوه بر تنش های سیاسی و ملی، تنش های اجتماعی خطرناکی ایجاد می کنند و دشمن به دنبال بیگانگی و بیگانگی هر چه بیشتر افغان هاست، مرز مصنوعی را تشخیص می دهد، اما با کمک ایجاد ترس امکان پذیر می شود. متوجه شدن

وزیر دفاع اسرائیل خواستار جنگ ترکیبی علیه ایران شده است

روزنامه جوان نوشت: بنی گانز وزیر دفاع اسرائیل روز چهارشنبه در نشستی با سفرای 80 کشور گفت: جهان باید بر ایران فشار بیاورد تا پیشرفت برنامه هسته‌ای خود را در غیاب توافق متوقف کند.
وی با اشاره به توافقی که در وین در حال مذاکره است، گفت که بر خلاف آن، یک توافق خوب هسته‌ای «دوره‌ای از اعتبار است که به ایران مشروعیت می‌دهد تا برنامه هسته‌ای خود را پس از تکمیل آن دنبال کند و همچنین باید یک توافق گسترده وجود داشته باشد. نظارت بر همه جا و در هر زمان و نظارت بر موشک های بالستیک که ایران در حال توسعه است.»
وی در پایان خاطرنشان کرد: در صورت عدم توافق، جهان باید طرح B را که «استفاده از زور، استفاده از فشار اقتصادی و استفاده از فشار دیپلماتیک» است، اجرا کند.
سخنان وزیر نظامی رژیم صهیونیستی یادآور اشاره رهبر معظم انقلاب در بهمن ماه به نحوه مبارزه دشمنان با ایران است. وی در دیدار فرماندهان و اعضای نیروی هوایی ارتش گفت: «دشمنان ما جبهه دشمن هستند – زیرا دشمن جبهه است». این یک جبهه بزرگ است – یک حمله ترکیبی از امروز آغاز می شود. تهاجم دشمن یک تهاجم ترکیبی است. یعنی یک جنبه اقتصادی در آن هست، یک جنبه سیاسی هست، یک جنبه امنیتی هست، یک جنبه رسانه ای هست، یک جنبه دیپلماتیک هست – شروع کردند به حمله دسته جمعی از همه جهت. “ما باید در همه جهات کار کنیم.
اسرائیل و جبهه دشمن ایران سالهاست که از زور، فشار اقتصادی و فشار سیاسی علیه ایران استفاده می کنند. علاوه بر این، آنها در حال جنگ رسانه ای علیه ایران هستند و اکنون سخنان صریح وزیر دفاع اسرائیل شاهد دیگری بر این جنگ ترکیبی است.

دیدگاهتان را بنویسید