آمیکرون نیمی از اروپایی ها را در دو ماه آینده مبتلا خواهد کردباشگاه خبرنگاران جوانسازمان جهانی بهداشت (WHO) در روزی که کووید-19 رسما اولین قربانی خود را در چین دو سال پیش گرفت، هشدار داد. در 11 ژانویه 2020، پکن رسما اعلام کرد که اولین فرد در ووهان، اولین شیوع ویروس کرونا، بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده است.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: نوع جدید ویروس کرونا، آمیکرون، حتی در افرادی که قبلاً به کووید-19 مبتلا شده‌اند یا واکسینه شده‌اند، بسیار راحت‌تر از سایر سویه‌ها قابل حمل است.

هانس کلوگه گفت: در 10 ژانویه، 26 کشور اروپایی گزارش دادند که بیش از یک درصد از جمعیت آنها هر هفته به کووید 19 مبتلا می شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 50 کشور موارد ابتلا به آمیکرون را گزارش کرده اند، گفت: آمیکرون به سرعت به ویروس غالب در اروپای غربی تبدیل شده و اکنون در بالکان در حال انتشار است.

آمارها در اروپا نشان می دهد که سویه کروناویروس ایمیکرون در هفت روز گذشته بیش از 20000 نفر را کشته است که نرخ مرگ و میر بسیار کمتری نسبت به سویه قبلی کروناویروس، دلتا، دارد.

در عین حال، شرکت داروسازی فایزر اعلام کرده است که واکسن ویژه ایمیکرون در ماه مارس (بهار آینده) با همکاری شرکت آلمانی Biontek وارد بازار می شود.

تا به امروز، اپیدمی کووید-19 بیش از 5.5 میلیون نفر را قربانی کرده است. خبرگزاری فرانسه می گوید منابعی در اختیار دارد که نشان می دهد تعداد قربانیان در جهان دو یا حتی سه برابر بیشتر از آمار رسمی است.

انتهای پست/

دیدگاهتان را بنویسید