آنکارا: مذاکرات با آمریکا درباره اف 35 سال 2022 دنبال می‌شود

– اخبار بین الملل –

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، وزارت دفاع ترکیه امروز چهارشنبه اعلام کرد که دومین دور مذاکرات درباره پروژه جنگنده اف 35 با طرف آمریکایی در سال 2022 در آمریکا انجام خواهد گرفت.

آمریکا در پی خرید سامانه موشکی اس 400، ترکیه را از پروژه تولید جنگنده اف 35 خارج کرده و فروش این جنگنده‌ها به ترکیه را نیز لغو کرد. آنکارا طی دو سال گذشته تلاش زیادی برای گرفتن این جنگنده ها داشته و روش‌های مختلف از جمله مذاکره با طرف آمریکایی، لابی از طریق شرکتهای لابی گر و تهدید به شکایت در مجامع بین المللی را به کار بسته اما هیچ یک تابحال موثر واقع نشده است.

آخرین پیشنهاد ترکیه، خرید و به روز رسانی جنگنده های اف 16 بوده که درباره آن نیز مخالفتهایی در کنگره آمریکا وجود دارد و تصمیمی از سوی واشنگتن هنوز اعلام نشده است.

تمسخر سیاست ترکیه در قبال جنگنده‌ اف 35 از سوی سفارت رژیم صهیونیستی در آنکاراراه حل‌های ترکیه برای مسئله اف 35 به طرف آمریکایی

در این بیانیه همچنین در خصوص روابط با لیبی آمده است: در لیبی و ترکیه تاکنون 6799 نظامی لیبیایی آموزش های نظامی را گذرانده اند و 974 نفر نیز در حال طی کردن این دوره ها هستند.

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید