آن‌ها که مدعی "بلد بودن زبان دنیا" بودند نتوانستند واکسن وارد کنند!

– اخبار اجتماعی –

دکتر مهرداد ویس‌کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم با اشاره به تأثیر واکسیناسیون کرونا در کاهش آمار فوتی‌ها در کشور اظهار کرد: یکی از اقدامات جهادی دولت سیزدهم، افزایش چشمگیر واردات واکسن کرونا به کشور بود.

وی افزود: افزایش پوشش واکسیناسیون باعث شد ایمنی نسبی و قابل قبولی در جامعه ایجاد شود؛ برخی از مشکلاتی که در حال حاضر در زمینه کرونا با آن مواجه هستیم، مربوط به عدم مشارکت مردم در امر واکسیناسیون است.

این عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که «در دولت دوازدهم این رایزنی‌ها و اقدامات برای افزایش واردات واکسن کرونا انجام نمی‌شد؟» متذکر شد: چند کار باعث افزایش واردات واکسن در دولت سیزدهم شد؛ رایزنی مؤثر شخص رئیس‌جمهور با سران کشورهای دیگر برای واردات واکسن کرونا از جمله اقداماتی بود که انجام شد؛ آن‌هایی که ادعا می‌کردند زبان دنیا را بلدند نتوانستند این کار را کنند! اختصاص بودجه لازم برای واردات واکسن کرونا نیز در دولت جدید به خوبی انجام شد؛ علت دیگر افزایش واردات واکسن کرونا نیز تعیین کردن ضرب‌الاجل برای مقابله با کرونا بود؛ معتقدم در دولت قبلی اراده لازم برای انجام این کارها وجود نداشت.

واردات واکسن هزینه‌ها را کاهش داد

کرمی با بیان این‌که واردات و تزریق واکسن کرونا در کشور، هزینه‌های کشور را کاهش داد، گفت: با فوت افراد مبتلا به کرونا، نیروهای انسانی را از دست می‌دهیم و آسیب‌های اجتماعی، مادی و روانی به خانواده‌ها وارد می‌شود و بنابراین هزینه – اثربخشی واکسیناسیون بالاست.

کاهش چشمگیر فوتی‌های کرونا با واکسیناسیون

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که در اواخر دولت حسن روحانی و تا پیش از انجام واکسیناسیون کرونا، فوتی‌ها به 700 نفر در روز رسیده بود، ادامه داد: در حال حاضر به دلیل افزایش پوشش واکسیناسیون کرونا، تعداد فوتی‌ها به کمتر از 50 نفر رسیده است و امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همراهی مردم در امر واکسیناسیون، میزان فوتی‌ها کاهش بیشتری نیز پیدا کند.

نماینده مجلس یازدهم درباره افرادی که از واکسن زدن امتناع می‌کنند، گفت: عرف، شرع و عقل به ما می‌گوید باید واکسن کرونا را تزریق کنیم؛ مراجع تقلید ما نیز واکسن کرونا تزریق کرده‌اند و عجیب است که برخی از افراد حتی از مراجع نیز در این زمینه پیروی نمی‌کنند.

حتی مولتی‌ویتامین نیز ممکن است عارضه داشته باشد

وی با اشاره به این‌که مصرف هر دارویی ممکن است عوارضی در بر داشته باشد، تأکید کرد: عوارض دارویی مربوط به همه داروها و واکسن‌ها است و صرفاً به واکسن کرونا مربوط نیست؛ واکسن‌های فلج اطفال، کزاز و … و حتی یک داروی مولتی ویتامین نیز ممکن است عارضه داشته باشند اما این عوارض در مقابل اثرات آن‌ها چشمگیر نیست؛ مردم نباید تحت تأثیر برخی تبلیغات، با تزریق واکسن کرونا مخالفت کنند.

کمتر از یک‌ماه برای مقابله با "اومیکرون" زمان داریم/ تصمیم‌گیری درباره تزریق واکسن کرونا به کودکانموج جدید کرونای "دلمیکرون" در راه است؟!افزایش 7برابری واردات واکسن کرونا در دولت سیزدهم؛ مرگ‌ومیر 2رقمی نتیجه واکسیناسیون میلیونی + نموداراجرای 93 درصدی نسخه‌نویسی الکترونیک/ فرصت طلایی 2 هفته‌ای برای تزریق دوز سوم واکسن کرونا

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید