آیت‌الله جوادی آملی: تبلیغ اسلام در خارج از کشور نیازمند سواد عمیق قرآنی و روایی است

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی مرجع تقلید شیعیان در دیدار حجت‌الاسلام محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی که امروز در دفتر معظم‌له برگزار شد، اظهار داشت: عملی می‌تواند اثر داشته باشد که هم حُسن فاعلی داشته باشد و حُسن فعلی؛ این دو، برای همه امور رکن است؛ در تبلیغات نیز همین‌طور است، همه کارها و برنامه‌ها باید جامع بین حُسن فعلی و حُسن فاعلی باشد.

وی ادامه داد: حُسن، در این است که نیت برای خدا باشد و وقتی نیت الهی بود، کار ماندنی خواهد شد؛ اما اگر کار برای خدا نباشد، طبق بیان قرآن، این کار، بازی و لهو خواهد بود و بازی در دستگاه خدا راه ندارد.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه کار باید عمیق باشد تا به مقصد برسد، افزود: باید هم اسلام، هم مسلمانان و هم ایرانیان را بر مبنای دو اصل حسن فعلی و حسن فاعلی، به درستی به جهانیان معرفی کنیم؛ این کار هم یک سواد عمیق قرآنی و روایی و تاریخی لازم دارد تا مبلغ بتواند اسلام و ایران را باهم تقویت و معرفی کند، و هم یک غیرت دینی و ملی لازم دارد.

آیت الله جوادی آملی: مبلغان اسلام و ایران باید سواد عمیق قرآنی، روایی، تاریخی و غیرت دینی و ملی داشته باشندجدیدترین آثار آیت‌الله جوادی آملی در قم رونمایی شدآیت الله جوادی آملی در دیدار وزیر خارجه: خروج یک‌طرفه غربی‌ها از برجام امنیت بین المللی را تهدید می‌کند

جوادی آملی بیان کرد: سه عنصر را باید جمع کنیم تا معنی غیرت روشن شود، اول اینکه، حریم خود را حفظ کنیم یعنی غیرت‌زدایی داشته باشیم، دوم اینکه مؤدب باشیم و خود به حریم غیر وارد نشویم و سوم اینکه هویت خود را بشناسیم، یعنی هم حریم خود را بشناسیم و حریم دیگران را، تا نه کسی را به حریم خود راه بدهیم و نه وارد حریم دیگران شویم! در این صورت، ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی دیگر هیچ جایگاهی ندارد.

وی تصریح کرد: مبلغ ایران و اسلام بودن در خارج از کشور، وظیفه بسیار سنگینی است که یک مبلغ طیب و طاهر باسواد و آگاه نیاز دارد تا از این زمینه‌ای که به برکت انقلاب اسلامی پدید آمده است، به درستی بهره ببرد.

شرف و تمدن ایران اسلامی نتیجه تأسی به قرآن و عترت است

جوادی آملی با اشاره به عظمت، شرافت و مردانگی ملت ایران در طول تاریخ یادآور شد: مردم ما شریف‌ترین مردم جهان هستند و این مساله را در جریان دفاع مقدس و بعد از آن، که همه جهان علیه ما اقدام کردند، ثابت کردن.

مرجع تقلید شیعیان خاطرنشان کرد: دشمن حتی بعد از قطعنامه که مردم ما از جبهه‌ها برگشتند، فرصت را غنیمت شمرد و به وسیله منافقان، عملیات مرصاد را شروع کرد، با وجود همه این دشمنی‌ها، شرافت ملت ایران این بود که بعد از پذیرش قطعنامه 598، با این همه مصیبتی که از صدام دیده بودیم، در جریان حمله رژیم بعث عراق به کویت، حتی یک گلوله از سمت ما به عراق شلیک نشد و پای قرارداد خود حتی با دشمن بعثی ماندیم، این شرف و تمدن ایران اسلامی است که نتیجه تأسی به قرآن و عترت است.

انتهای پیام/452/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید