آیت‌الله درّی نجف‌آبادی: مشوقین جوانان و نخبگان به مهاجرت خائن به کشور هستند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اراک در مصلی‌بیت‌المقدس این شهرستان با تبریک روز پرستار از تلاش‌های شبانه‌روزی این قشر فداکار به ویژه در دوران شیوع کرونا تقدیر کرد و اظهار داشت: پرستاران و کادر درمان در کشورمان در روزهای سخت کرونایی از جان گذشته و در خط مقدم مقابله با این بیماری صحنه‌هایی از ایثار و فداکاری را به نمایش گذاشتند.

وی افزود: همچنین جا دارد تا از تلاش‌های شرکت رازی که با استفاده از دانش جوانان نخبه تا به حال 5 میلیون واکسن کرونا تحویل کشور داده اند نیز تشکر کنیم زیرا چنین اقدامی در کنار همراهی مردم قطعا زمینه‌ساز سرعت گرفتن واکسیناسیون در کشور می‌شود.

امام جمعه اراک با اشاره به فرارسیدن هفته بسیج گفت: ملت ایران بسیجی و قدردان بسیج و پایبند به اصول بسیجی است. به امام راحل افتخار میکنیم که با آینده‌نگری این شجره طیبه را پایه گذاری کردند و اگر در طول انقلاب می‌خواستیم با ارتش کلاسیک کارها و مشکلات را سامان دهیم قطعا درصد موفقیت کمتری داشتیم، ولی وجود سپاه و بسیج و تزریق روحیه بسیجی به نیروهای مسلح باعث شد تا کارها با سرعت به مراتب بیشتری پیش برود.

دری نجف آبادی تصریح کرد: فرهنگ بسیج در طول چند دهه اخیر با حمایت امام و رهبری گسترش یافت و امروزه به کشورهای منطقه از جمله عراق، سوریه، لبنان، یمن و… تسری یافته و سبب شکل گرفتن محور مقاومت در این کشورها شده است.

وی اضافه کرد: بسیج با ایمان، در مقام دفاع از امنیت کشور، مقابله با توطئه ‌ها، عزت آفرینی، کمک به مردم در برابر بلایای طبیعی، مقابله با کرونا و … همواره کمک حال کشور و نظام بوده این درحالیست که این قشر مهم کشور اختصاص به قشر خاصی هم ندارد و همه با هر لباسی و هر تفکری باید به این نیرو کمک کنند که برای خدمت و امنیت و هر کار نقش آفرینی همواره پیشتاز است.

امام جمعه اردبیل: آمریکا و اروپا در مذاکرات اصرار دارند ‌چاقو را زیر گلوی ایران بگذارند/‌ تاوان ‌اشتباه ‌دولت قبل را می‌دهیمامام جمعه شهرکرد: دولت ‌سیزدهم برای حل مشکلات آب شتاب دارد/ چوپ بی‌تدبیری دولت‌های قبل‌ ‌را بر دوش این دولت نزدیدامام جمعه موقت بوشهر: تنها نسخه درمان در حل مشکلات جامعه پناه بردن به بسیج است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری پیرامون ضرورت رشد علمی کشور و توسعه و پیشتازی در عرصه هوش مصنوعی گفت: کشور باید با تلاش جوانان و بسیجیان در مسیر تحولات علمی با قدرت و شتاب حرکت کرده و کسانی که با تبلیغات منفی درباره کشور، جوانان را تشویق به مهاجرت از کشور می‌کنند بدانند که به ایران خیانت می‌کنند.

وی افزود: جوانان نخبه هم نباید در مقابل مشکلات، اقدام به مهاجرت از کشور اقدام کننده و با رفتن به کشورهای بیگانه به آنان این کشورها کمک کنند بلکه باید با تمام سختی‌ها که ما هم معتقدیم در کشور وجود دارد بایستند و به پیشرفت کشور کمک کنند.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به روز نیروی دریایی گفت: هفتم آذرماه که به عنوان روز نیروی دریایی نامگذاری شده که در چنین روزی نیروی دریایی ما در مقابل ناو های بعثی‌ها ایستادگی کرد و صدام را برای همیشه در خلیج فارس سرکوب کرد.

دری نجف‌آبادی ادامه داد: نیروی دریایی در کنار دیگر قوای مسلح کشور در طول سال‌های اخیر پیشرفت روز افزون داشته که نمونه آن حضور در آب‌های بین‌المللی و مقابله با ناوهای جنگی آمریکا بوده است.

انتهای پیام/711/

source article

دیدگاهتان را بنویسید