آیت‌الله رمضانی:‌ باید بر وجود معنویت در دولت حضرت مهدی تأکید شود / مردم از ولنگاری زیر چتر لیبرالیسم خسته شده‌اند

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسئول و اعضای هیئت علمی مؤسسه آینده روشن با دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) در سالن جلسات مجمع دیدار و گفتگو کردند. آیت الله رضا رمضانی در این دیدار اظهار داشت: طرح بحث‌های مهدویت، نرم‌افزار تمهید تمدن اسلامی است و جامع‌ترین و کامل‌ترین دوران زندگی، در عصر ظهور تحقق خواهد یافت.

وی افزود: علم، اندیشه، معنویت و تحقق معنویت به معنای واقعی کلمه در دولت حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه آشکار خواهد شد. همه دولت‌ها امتحان خود را می‌گذرانند و بشریت اعم از مسلمان و غیر مسلمان به مرحله‌ای می‌رسد که دنبال منجی خواهند بود؛ هر چند به نام، امام مهدی را نشناسند که او آخرین وصی پیامبر است و بر اساس روایات امام زمان جهان را از تهدید، خودکامگی و ظلم و استکبار رهایی خواهد بخشید.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) به لزوم شناساندن سیره حضرت مهدی اشاره کرد و افزود: بر اساس روایت "سیرته سیرتی" که از پیامبر صلی الله علیه و آله نقل شده است، باید بر شناساندن سیره امام زمان (عج) تأکید شود، زیرا معرفی اسلام بر مبنای رحمانیت و مقاومت، ذیل سیره نبوی است.

وی درباره مفهوم جهاد در اسلام گفت: بر اساس آیات و روایات، جهاد نه تنها در اسلام بلکه در ادیان ابراهیمی دیگر نیز آمده است. حضرت موسی و حضرت سلیمان شرایط جهاد را داشتند و برای برخی پیامبران مثل حضرت عیسی شرایط جهاد ایجاد نشد. اسلام و مدیریت آن بر مبنای رحمت بوده است و آیات و روایات زیادی در این باره وجود دارد، اما برخی روشنفکران جنبه رحمانیت اسلام را برجسته کرده‌اند و مدعی هستند که در اسلام جهاد وجود ندارد و حتی معتدقدند که آیات جهاد باید از قرآن برداشته شود!

عقل و فطرت زمان و مکان نمی‌شناسد

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم افزود: در شهر برلین پروژه قرآن‌شناسی در 15 سال تعریف کرده بودند. آنان ادعا می‌کردند که قرآن کتاب انسان و قانون نیست؛ بخشی از قرآن موعظه است، اما مخاطب قرآن و پیامبر، عرب‌زبان بودند و نمی‌تواند برای مجموعه بشری ضابطه باشد. در آنجا پاسخ دادم که مخاطب قرآن، عقل و فطرت است و عقل و فطرت، زمان و مکان نمی‌شناسد. بنابراین سیره نبوی سیره رحمت بود، اما در کنار آن مقاومت نیز وجود داشته است.

وی درباره اشتباه و کج‌سلیقگی برخی در معرفی امام زمان اظهار کرد: در شهر وین نشستی با عنوان "آخرالزمان از دیدگاه شیعه و کاتولیک" برگزار شد و یکی از سخنرانان شیعه گفت که در زمان ظهور امام زمان دو سوم مردم بر اثر جنگ و خونریزی کشته می‌شوند. این سخن اساساً صحیح نیست و بیان این نوع سخنان سبب ایجاد وحشت می‌شود. روایات کشته شدن دو سوم از مردم در عصر ظهور از علی بن حمزه بطائنی است و روایات معتبری نیستند.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت تأکید کرد: معرفی امام زمان به فردی جنگنجو یا زمانه‌ای پر از جنگ و خونریزی، با روح اسلام و سیره حضرت مهدی در تعارض است و اگر سمینار بین‌المللی با موضوع "رحمت و مقاومت در سیره حضرت مهدی(عج)" با حضور ادیان دیگر و به صورت بین‌المللی برگزار شود، خیلی خوب است، زیرا یهودی‌ها و مسیحی‌ها هم درباره آخرالزمان سخنان زیادی دارند.

وی به ضرورت بازنگری و بازتعریف روایات مربوط به آخرالزمان و جنگ و خونریزی اشاره کرد و گفت: غربی‌ها قدرت طلبی، جنگ‌جویی و برخی نسبت‌های ناروا را به پیامبر عظیم الشأن نسبت دادند و متأسفانه از حیات مؤمنانه، ازدواج‌ها و جهادهای پیامبر اطلاعی ندارند.

بر وجود معنویت در دولت حضرت مهدی تأکید شود

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه جامعه بشری تشنه معارف ناب اسلامی است، گفت: امروزه سه یا چهار هزار معنویت جعلی و بدلی در اروپا و آمریکا ایجاد شده است. باید بر وجود معنویت در دولت حضرت مهدی و حرکت بشریت به سمت توحید در آخرالزمان تأکید شود، زیرا امروزه مردم از ولنگاری زیر چتر لیبرالیسم خسته شده‌اند.

وی به سفرهای اخیر خود به اروپا اشاره کرد و افزود: دیداری با شورای واتیکان در فرانسه و دبیرشورای پروتستان در ژنو داشتیم. آنان آمادگی زیادی دارند که معارف اسلام را بدانند. امروزه در هالیوود درباره مفاهیم مقاومت، آخرالزمان و مهدویت فیلم می‌سازند، زیرا این مفاهیم به معنای صحیح و درست به برکت انقلاب اسلامی در جهان جا افتاده است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) تأکید کرد: بسیاری از کسانی که در غرب زندگی می‌کنند، جاهلان قاصر هستند و نه مقصر؛ چون غول‌های رسانه‌ای صهیونیسم اجازه نمی‌دهند تا اسلام ناب به گوش جهانیان برسد.

وی مباحث خودسازی، زمینه‌سازی و دگرسازی در عرصه بین‌الملل را از بحث‌های مهم انتظار معرفی کرد و افزود: باید اقداماتی انجام دهیم تا در جهان برای آماده‌سازی ظهور موج ایجاد شود و متأسفانه زمینه‌سازی برای ظهور در عرصه بین‌الملل کم‌رنگ و در برخی مناطق بی‌رنگ است. باید در زمینه شناساندن حضرت مهدی (عج) در جهان مخصوصاً در عرصه فضای مجازی بیشتر تلاش کنیم. کرونا خسارت‌های زیادی وارد کرد و نیروهای زبده و برخی از بزرگان را از ما گرفت، اما برای فعالیت در فضای مجازی فرصت بزرگی را ایجاد کرد. ضرورت دارد به سمت فضای مجازی کوچ کرد و امروزه بهترین زمان و فضا برای فعالیت وجود دارد، زیرا با منبرهای سنتی، جمع محدودی مستمع داریم، اما در منبر مجازی هزاران نفر می‌توانند از سخنرانی استفاده کنند.

اقتدای حضرت عیسی (ع) به امام زمان (عج) در بیان آیت الله بهجت(ره) + صوت

انتهای‌پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید