آیت الله یثربی دغدغه رهبری جوانان و رفع مشکلات مردم را داشت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش مهر، حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی قمی شامگاه جمعه در مراسم شانزدهمین سالگرد درگذشت عالم ربانی اولین نماینده ولی فقیه در منطقه و امام جمعه فقید کاشان حضرت آیت الله العظمی. سید مهدی یثربی گفت: انبیا و اولیا دارای صفاتی هستند که ملاک و شاخصی برای ورود مردم به نظام الهی است.

وی با بیان اینکه صبر، استقامت، ایمان و زهد از جمله این صفات است، گفت: یکی دیگر از ویژگی های بارز علما و اولیای الهی، صداقت است که ویژگی همه است، خداوند او را گرامی و گرامی می دارد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: اخلاص و مردانگی این شهید والامقام و تلاش ایشان در راه عزت نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که خداوند را عزت و عزت بخشید و به او عزت داد. بعد از شهادت این سالار اسلام تشییع پیکر مطهر این شهید پس از تشییع امام خمینی (ره) بسیار قابل توجه و باشکوه بود.

وی با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و لزوم رسیدگی به وضعیت معیشتی افراد و خانواده های نیازمند گفت: تاکید اسلام را نباید فراموش کرد و برخی از شرکای ما گرسنه هستند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی قمی با اشاره به شخصیت مرحوم آیت الله سید مهدی یثربی گفت: ائمه انقلاب نماینده ویژه ایشان در منطقه کاشان نماینده این عالم ربانی بودند و مردم وفاداری و همدلی این عالم ربانی را می دانستند.

وی با بیان اینکه مرحوم آیت الله یثربی دغدغه رهبری جوانان و رفع مشکلات مردم را داشتند، تاکید کرد: همچنان با حضور پرشور زنده است. و حضور باشکوه مردم.»

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه مرحوم آیت الله یثربی دلسوز مردم بود، خاطرنشان کرد: بود.

دیدگاهتان را بنویسید