ائتلاف سعودی مانع بازرسان الحدیده-تابناک شد. رسیدن


صنعا: ائتلاف سعودی مانع از ورود نیروهای بین المللی در الحدیده شد. رسیدن
تهران – ایرنا –

به گزارش ایرنا از المسیره، حسین العزی گفت: هیئت سازمان ملل متحد در یمن از چند سال گذشته پس از توافق سوئد، بنادر استان الحدیده را به صورت روزانه و هفتگی مورد بازرسی قرار داده است.

وی افزود: از شجاعت سخنگوی متجاوزان در متهم کردن زنان تعجب می کنیم و این اتهام باید در جای خود مطرح شود که نقض جدی قوانین و ارزش های انسانی و اخلاقیات جنگی است. . .

وزیر نجات ملی دولت یمن افزود: سخنگوی ائتلاف غافل از اینکه آنها هستند که مانع ورود نیروهای ویژه بازرسی های بین المللی از الحدیده می شوند و ما ده ها نامه به آمریکا داریم. ملت ها در این مورد».

پیشتر ائتلاف سعودی توقیف کشتی باری امارات در نزدیکی بندر الحدیده توسط نیروهای یمنی را تهدیدی واقعی برای آزادی دریانوردی و تجارت جهانی در دریای سرخ خوانده بود.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز دوشنبه اعلام کرد که نیروهای مسلح یمن به یاری خداوند یک کشتی باری نظامی اماراتی حامل تجهیزات نظامی را که بدون مجوز وارد آب های یمن شده بود، توقیف کردند.

وی افزود: کشتی اماراتی برای تهدید امنیت و ثبات یمن دست به اقدامات خصمانه زد.

عربستان سعودی در 5 فروردین 94 در قالب ائتلافی متشکل از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا حملات گسترده‌ای را به یمن، فقیرترین کشور عربی، به بهانه بازگرداندن این کشور آغاز کرد. عبدالمنصور هادی رئیس جمهور برکنار شده و فراری در قدرت برای دستیابی به اهداف و جاه طلبی های سیاسی خود.

آژانس‌های سازمان ملل، از جمله سازمان بهداشت جهانی و یونیسف، بارها هشدار داده‌اند که مردم یمن همچنان با قحطی و فاجعه انسانی بی‌سابقه در قرن گذشته مواجه هستند.

دیدگاهتان را بنویسید