ائمه‌جمعه آذربایجان‌غربی مسائل و مشکلات شهر و روستاهای خود را احصا کنند

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، حجت‌الاسلام سیدمهدی قریشی امروز در نشست فصلی ائمه جمعه استان با ابراز خرسندی از اینکه "واکسیناسیون با اهتمام دولت سیزدهم روند رو به رشدی پیدا کرده است" اظهار داشت: اما متاسفانه عده‌ای علیه واکسیناسیون عمومی و اجباری مخالفت و موج منفی ایجاد کرده‌اند.

وی تصریح کرد: عمل و بیان امام خامنه‌ای نشان می‌دهد که مسئله واکسیناسیون مورد تأیید ایشان بوده و عمل و بیان رهبری برای همه مردم حجت شرعی است.

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: ائمه جمعه هر شهرستان باید مسئله واکسیناسیون را در شهرستان خود تبلیغ کرده و مردم را دعوت به واکسیناسیون کنند.

وی تصریح کرد: همچنین ائمه جمعه این مسئله را در بین مردم تبیین کنند که اگر کسی عمداً واکسیناسیون انجام ندهد و خود یا دیگران را به خطر بیاندازد مسئولیت شرعی دارد.

رفع مشکلات واحدهای تولیدی راکد آذربایجان‌غربی در دستور کار قرار داردمرزهای زمینی استان آذربایجان‌غربی بازگشایی می‌شودآذربایجان‌غربی رتبه دوم تولید آبزیان در بین استان‌های غیر ساحلی را دارد

حجت‌الاسلام قریشی بیان کرد: با آغاز به کار دولت، امید بیشتری در دل مردم ایجاد شده و بنابراین ائمه جمعه باید با همکاری با مسئولان در بیشتر شدن امید مردم به آینده تلاش کنند.

وی در ادامه افزود: ائمه جمعه باید مسائل و مشکلات شهرستان‌ها و روستاهای محل امامت خود را احصاء کرده تا با ارائه به مسئولان پیگیر برطرف شدن مشکلات شویم.

امام جمعه ارومیه در ادامه نیز با تاکید بر اینکه نباید علم و بیرق رزمایش مواسات به زمین بیفتد اظهار داشت: بلکه باید با تأکیدات و پیگیری‌های ائمه جمعه این رزمایش همچنان ادامه پیدا کند.

وی همچنین گفت: ائمه جمعه باید با استفاده از آیات و روایات اهمیت مواسات و کمک به فقرا را در جامعه تبیین و یادآوری کنند تا مشکلات معیشت فقرا برطرف شود.

انتهای پیام/7548/س

source article

دیدگاهتان را بنویسید