ابراز همدردی وزیر خارجه با ملت و دولت عمان

– اخبار بین الملل –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین امیرعبداللهیان در تماس تلفنی امشب با آقای بدر البوسعیدی وزیر امورخارجه عمان، ضمن ابراز همدردی با ملت و دولت آن کشور در حادثه طوفان اخیر، اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای هرگونه مساعدتی را ابراز داشت.

وزی امور خارجه با اشاره به روابط ممتاز دو کشور، بر گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های دوجانبه و عملیاتی کردن طرح‌های مشترک توافق شده تاکید نموده و سلام گرم رئیس محترم جمهور برای سلطان عمان را ابلاغ نمود.

وزیرخارجه عمان‌ نیز در این‌ تماس ضمن تشکر از ابراز همدردی امیرعبداللهیان، اظهار داشت که درحال حاضر وضعیت از حالت بحرانی خارج شده و دولت وضعیت را تحت کنترل دارد.

بدر البوسعیدی ضمن ابراز رضایت از سطح و کیفیت روابط تاریخی و گسترده دو کشور، آمادگی مسقط برای گسترش هرچه بیشتر روابط را اعلام و اظهار امیدواری نمود در اولین فرصت امکان دیدار دو وزیر فراهم شود. وی همچنین سلام گرم سلطان عمان برای مقامات عالی جمهوری اسلامی ایران را ابلاغ نمود.

توفان «شاهین» در سواحل عمان/ «مسقط» قفل شد؛ امارات در حالت آماده باشطوفان "شاهین" همچنان در دریای عمان فعال استعمان: برای نزدیک کردن دیدگاه‌های ایران و کشورهای عربی خلیج فارس تلاش می‌کنیم

انتهای پیام/

source article

دیدگاهتان را بنویسید