اتکا به منابع واهی باعث کسری بودجه و تورم می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، احمد راستینه در جلسه علنی امشب (یکشنبه یکم اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان اخطار قانون اساسی اظهار داشت: دولت در لایحه بودجه پیش بینی کرده است که نفت به ازای هر بشکه حدود 60 دلار فروخته شود. ، اما برخی از پیشنهادات نمایندگان مجلس به دنبال فروش 70 دلار در هر بشکه هستند.

وی بیان کرد: بر اساس گزارش دیوان محاسبات، مجموع فروش فرآورده های نفتی تا امروز کمتر از 30 درصد بوده است، چگونه می توان آنچه را که ممکن نیست مبنای برنامه ریزی قرار داد؟

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تکیه بر منابع واهی باعث کسری بودجه و تورم می شود، برنامه ریزی منابعی که محقق نمی شود، اداره کشور را برای دولت غیرممکن می کند.

راستینه تاکید کرد: شما دوباره یک تن دستمزد اضافه کنید و با کاهش قدرت خرید، افزایش تورم، ایجاد تورم ساختاری و کاهش کسری تراز عملیاتی، پایه پولی را تا حد زیادی بهبود بخشیده و قدرت خرید را کاهش خواهیم داد.

مجلس انقلاب که از سال گذشته شعار عدم ربط اقتصاد به برجام را سر می داد، اما امروز با خوش بینی مفرط به موفقیت یا عدم موفقیت برجامی فکر می کند با افزایش صادرات نفت می توانیم مشکل را حل کنیم. این امر منجر به تسلط خارجی بر اقتصاد خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید