اجاره مسکن تا 15 تیر به صورت روزانه محاسبه می شودمسعود گنجی وی در گفت و گو با خبرنگار گروه علمی و آموزشی ایرنا در خصوص نحوه دریافت اجاره بها از دانشجویان ساکن در خوابگاه از 14 فروردین ماه گفت: صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه ها به منظور جلوگیری از ضرر مالی برای اجاره دانشجویان ابلاغ شد. مسکن از 13 فروردین تا 15 تیر ماه به صورت روزانه و ماهانه محاسبه و از دانشجویان دریافت می شود.

وی تاکید کرد: ممکن است دانشگاه ها شهریه ترم کامل از دانشجویان دریافت نکنند.

همانطور که رئیس صندوق رفاه دانشجویان در مورد تعداد دانشجویان خوابگاهی گفت: ستاد ملی کرونا در مورد تعداد دانشجویان در خوابگاه ها چیزی نگفته است، اما شرط اصلی و مهم برای اسکان در خوابگاه است. تزریق سه دوز واکسن کرونا.

گنجی در پاسخ به این سوال که آیا دانشجویان ملزم به استفاده از ماسک در خوابگاه ها و راهروها هستند، گفت: این شرایط بسته به آبی، زرد، قرمز یا نارنجی بودن شهرها بسیار متفاوت است و نمی تواند برای همه یک نسخه وجود داشته باشد. در نظر گرفته شده.

وی ادامه داد: تصمیمات در این زمینه با توجه به شرایط شهرها متفاوت بود و بر لزوم استفاده از ماسک برای سلامت دانشجویان در خوابگاه ها تاکید کردیم.

تامین مسکن برای دانش آموزان بدون سن

همانطور که مشاور وزیر علوم درباره دانشجویانی که سنوات خود را به پایان رسانده اند اما فارغ التحصیل نشده اند و متقاضی مسکن دانشگاهی هستند، گفت: اگر این موضوع به دلیل ابتلا به کرونا باشد، تسهیلاتی در اختیار آنها قرار داده ایم که شامل 98 یا 98 دانشجوی کارشناسی ارشد می شود. 99 اما برای دانشجویانی که 12 ترم را گذرانده اند تسهیلاتی در نظر نمی گیریم.

گنجی در خصوص تامین خوابگاه خودگردان برای دانشجویان شهریه‌ای نیز با بیان اینکه دانشگاه‌ها موظف به تامین خوابگاه برای این قشر نیستند، اظهار کرد: معمولا دانشگاه‌ها موظف به تامین هزینه‌های تحصیلی برای دانشجویان شهریه‌ای نیستند، اما صندوق رفاه دانشجویان شهریه را در نظر گرفته است. ترتیبات پرداخت.. فکر کنید و به دانشگاه ها اعلام کنید.

وی یادآور شد: تاکنون 115 خوابگاه خودگردان مصوب شده است و با توجه به ثبت نام دانشجویان متقاضی در چند روز آینده اسکان داده می شود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان درباره آمادگی اسکان دانشجویی در کشور توضیح داد: بیش از 95 درصد مسکن دانشگاه های دولتی آماده پذیرش دانشجو است.

نحوه سرو غذا با توجه به وضعیت شهرها

گنجی درباره نحوه تامین غذای دانشجویان در قالب استفاده از رستوران دانشگاه یا تهیه بسته‌های غذایی گفت: وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرها مهم است و در صورت عادی بودن وضعیت در شهر، دانشجویان می‌توانند از پیشرفت‌ها مانند یک استفاده کنند. گروه.” در غیر این صورت، دانشگاه ها تمهیداتی را برای پذیرایی در نظر خواهند گرفت.

به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران، ستاد فرماندهي كشوري مبارزه با كرونا در تاريخ 6 فروردين به رياست حضرت آيت الله تشكيل جلسه داد. سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور تصویب مدارس و دانشگاه های سراسر کشور را از روز یکشنبه 14 فروردین 1401 خورشیدی تصویب کرد.

بر اساس این مصوبه، ستاد ملی کرونا در تمامی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی باید از ۱۴ فروردین ماه بازگشایی شود و به همین منظور، بررسی پروتکل بهداشتی بازگشایی آن انجام شد. حفظ سلامت دانش آموزان یک اصل اساسی در آموزش حضوری است و بر این اساس واکسن کرونا پیش نیاز حضور دانش آموزان در کلاس ها و خوابگاه ها اعلام شد.

دیدگاهتان را بنویسید