اجبار شورای امنیت برای پایان دادن به اشغالگری اسرائیل – تابناک


به گزارش ایرنا، مجید تخت روانچی، سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد روز چهارشنبه در نشست شورای امنیت درباره فلسطین با موضوع جنایات سران رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین از جمله جنایت جنگ و جنایت، سخنرانی کرد. ضد بشریت علیه مردم بی دفاع فلسطین گفت: عاملان این جنایات باید به دست عدالت سپرده شوند.

تخت روانچی گفت: اوضاع در اراضی اشغالی فلسطین همچنان رو به وخامت است و تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی است. در اراضی اشغالی فلسطین

سفیر ایران در سازمان ملل متحد گفته است که بر اساس گزارش های سازمان ملل، تا سال 2021، 341 فلسطینی کشته و 17 هزار و 893 فلسطینی زخمی شده اند. حکومت اسرائیل به طور سیستماتیک کودکان فلسطینی را می کشد. در سال 2021، 86 کودک فلسطینی در سرزمین های فلسطینی کشته شدند که بالاترین رقم از سال 2014 است.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد گفته است که جنگ 11 روزه اسرائیل در غزه در ماه مه 2021 که طی آن نیروهای اسرائیلی 256 فلسطینی از جمله 66 کودک و 40 زن را کشتند، تنها یک نمونه است. شامل 13 نفر از یک خانواده پرجمعیت، از جمله کودکان، که یکی از آنها شش ماهه بود، کشته شد و زیر آوار خانه اش مدفون شد.

علاوه بر این، اشغال و تخریب منازل فلسطینی ها در سال 2021 نسبت به سال های 2020 و 2019 افزایش یافته است. 894 خانه فلسطینی در سال 2021 تخریب شده است که باعث فرار 1179 فلسطینی شده است.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد گفته است که “این اقدامات با هدف تضعیف حق مسلم دولت فلسطین برای تعیین سرنوشت است.”

وی در ادامه به اشغالگری اسرائیل در سوریه و فعالیت‌های شرورانه آن در منطقه اشاره کرد و گفت: رژیم اسرائیل با تجاوز مداوم به مقامات و اراضی سوریه و تهدید آشکار به استفاده از زور علیه سوریه، همچنان به تضعیف ثبات و ایدئولوژی کشور ادامه می‌دهد. کشور. دیگر در منطقه ادامه دارد.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد اعلام کرده است که جمهوری اسلامی ایران سیاست ها و تحرکات فاسدی که حاکمیت اسرائیل را مختل می کند و تهدیدی آشکار برای صلح و امنیت منطقه است را به شدت محکوم می کند.

تخت روانچی گفت: همچنین جلسه اخیر کابینه رژیم صهیونیستی در بلندی‌های جولان سوریه و اعلام سران رژیم مبنی بر ساخت شهرک‌های جدید در آن را به شدت محکوم می‌کنیم.

سفیر ایران در سازمان ملل متحد در ادامه گفت: به راستی که این اقدام غیرقانونی نقض آشکار قوانین بین المللی و قطعنامه های مربوطه سازمان ملل بوده و فاقد اعتبار است. این اقدام هیچ اثر قانونی بر وضعیت بلندی های جولان اشغالی که همواره بخش مهمی از اقتدار و یکپارچگی خاک سوریه بوده است، ندارد.

نماینده ایران در سازمان ملل متحد گفته است انفعال و عدم اقدام شورای امنیت، رژیم اسرائیل را به ادامه جنایات خود علیه مردم مظلوم فلسطین تشویق کرده است.

شورای امنیت درخواست کرد که علاوه بر بازرسی های جاری آژانس بین المللی انرژی اتمی در سوریه، بر پایبندی ایران به «اقدامات مورد نیاز برجام» نظارت کند. شورای امنیت همچنین باید تلاش کند رژیم اسرائیل را مجبور به پایان دادن به اشغال فلسطین و دیگر مناطق عربی کند.

پاسخ به ادعاهای بی اساس: موعظه رژیم اسرائیل مضحک است

به گزارش ایرنا، سفیر ایران در سازمان ملل متحد نیز در واکنش به ادعاهای بی اساس یکی از نمایندگان رژیم صهیونیستی، گفت: این رژیم بار دیگر ادعاهای بی اساس علیه کشورم مبنی بر سوء استفاده از امنیت مطرح کرد که کاملا رد شده است. هدف از این اتهامات بی اساس، منحرف کردن توجه جامعه جهانی از جنایات رژیم اسرائیل در سرزمین های اشغالی فلسطین است.

ایران گفت: «این طعنه آمیز است که رژیمی با سابقه توسعه وحشیانه به دلیل سیاست های جنایتکارانه و نژادپرستانه، جنایات جنگی، جنایات علیه بشریت، حملات و تهدید به خشونت علیه همسایگان و کشورهای خود». تولید و نگهداری انواع سلاح های غیرانسانی از جمله سلاح های کشنده، کشورهای دیگر را به تهدید صلح و امنیت و موعظه دیگران بر اساس قوانین بین المللی متهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید