اجتماع بزرگ بسیجیان آذربایجان شرقی ‌برگزار می‌شود

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، تشکیل نیروهای مردمی بسیج به فرمان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام‌خمینی (ره) پنجم آذرماه سال 1358 شمسی یکی از مهم ترین دستاوردهای ماندگار، اثربخش و موفق انقلاب‌ ایران نه تنها در داخل، منطقه بلکه در عرصه جهانی محسوب می‌شود.

اکنون بسیجیان مخلص بر حسب ضرورت علاوه بر آمادگی کامل برای دفاع از کیان اسلامی با حضور فعال در فعالیت‌های مختلف اجتماعی ، فرهنگی ، بهداشتی در حوزه جنگ نرم و عرصه‌ فرهنگی به خصوص همکاری در پیشگیری و مباره با کرونا در کنار نهادها، اداره‌ها و تشکل‌ها با جدیت و کیاست، مشغول نقش‌آفرینی و خدمت صادقانه است.

بسیج، امروزه با همان روحیه و رویه انقلابی و معنوی ابتدای تشکیل به فرمان امام امت با هدایت‌های مقام معظم رهبری رسالت خطیر انقلابی خود را در راستای اهداف نظام انجام می‌دهد.

همزمان با گرامیداشت هفته بسیج برنامه های مختلفی در سطح استان و شهرستانها برگزار می شود که در این راستا اجتماع بزرگ بسیجیان همزمان با سراسر کشور در سراسر استان آذربایجان شرقی برگزار می شود.

اجتماع بزرگ بسیجیان شهرستان آذرشهر برگزار می شود

سرهنگ پاسدار خلیل شریفی در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در آذرشهر با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: شاخص و معیار اصلی بسیجی، بصیرت، آگاهی و ولایت مداری است.

وی افزود: بسیج از برکات ارزشمند نظام مقدس جمهوری اسلامی و یادگار حضرت امام خمینی (ره) است و از بدو تاسیس در ماموریت های مختلفی نقش آفرینی موثری داشته است.

فرمانده سپاه آذرشهر با بیان اینکه بسیج صرفا نیروی نظامی نیست تصریح کرد: بسیج در کنار حفظ توان نظامی خود،در ماموریت های گسترده و مختلفی همچون حوزه فرهنگی، محرومیت زدایی،حوزه سلامت، ورزشی، آموزشی،حوزه سازندگی،کمک های مردمی، ماموریت های فرا ملی و …. کارنامه بسیار درخشانی دارد.

شریفی در تشریح برنامه های هفته بسیج ابراز کرد: بیش از 120 برنامه مختلف در هفته بسیج در شهرستان آذرشهر توسط ناحیه مقاومت بسیج در سطح شهرستان اجرا می شود.

وی در پایان از اجتماع بزرگ بسیجیان شهرستان آذرشهر خبر داد و گفت:مراسم حضور حماسی و نمایش اقتدار بسیج فردا چهارشنبه ساعت 10صبح در بلوار بسیج حدفاصل فلکه رضوان و پایانه مسافربری به صورت متمرکز در مرکز شهرستان و با حضور پرصلابت مسئولین شهرستان آذرشهر و بسیجیان شهرستان و بخش های مرکزی، ممقان و گوگان و باشکوه تر از سال های گذشته برگزار خواهد شد.

اجتماع بزرگ بسیجیان شهرستان مرند برگزار می شود

سرهنگ پاسدار محمدرضا هنرور در گفت و گو با خبرنگار تسنیم در مرند با اشاره به اینکه ریشه بسیج از دل قرآن و به تشخیص امام (ره) پایه گذاری شده است اظهار داشت: بسیج و نیروهای مسلح به برکت ولایت فقیه و خون شهدا با اقتدار وصف‌ناپذیری در منطقه در مقابل زورگویی گرگ های جهان با عمل به آیه‌های قرآنی ایستاده‌اند.

وی افزود: عمل به این آیه ها قوام بخش بسیج است و بسیج از دل آیات و هنر حضرت امام (ره) بیرون کشیده شده و نیرو های مسلح به قدری قدرت پیدا کرده‌اند که باعث ترس در دل دشمنان و امید در دل دوستان شده اند.

فرمانده سپاه مرند در ادامه خاطر نشان کرد: هفته بسیج امسال به فرموده مقام معظم رهبری با شعار بسیج پاره تن مردم است نامگذاری شد و باتوجه به این فرموده بسیج نباید از مصالح و منافع مردم غفلت نماید و باتوجه به اهمیت بسیج، حضرت آقا به مسئولین امر فرموده اند که از بسیج و فرهنگ بسیجی غفلت نکنند.

وی ادامه داد: بسیج چه در دوران دفاع مقدس و چه الان که مردم در اثر حوادث طبیعی و غیرطبیعی گرفتار می‌شوند و در مسائل اجتماعی در عمق بخشی قدرت نرم و چه در مسائل اخلاقی درکنار مردم بوده و است.

نقش بسیج روز به روز بیشتر در جامعه دیده می‌شودفرمانده سپاه استان کرمان: دولت از ظرفیت عظیم بسیجی در پیشبرد اقتصاد مقاومتی استفاده کندحضور بسیج در عرصه فرهنگی کشور لازمه تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی استحضور همیشگی بسیجیان در صحنه توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کند + فیلم

هنرور با بیان اهمیت اخلاص تاکید کرد: اخلاص اولین ویژگی بسیج است و امام (ره) نیز در این‌باره فرموده اند که "بسیج لشکر مخلص خداست" و محبوبیت افرادی چون حاج قاسم سلیمانی و مهدی باکری این بود که در مقابل دشمنان فرمانده بودند ولی در مقابل سربازان خودی با اخلاص رفتار می کردند.

فرمانده سپاه مرند در پایان از برگزاری 140 برنامه برای گرامیداشت هفته بسیج در این شهرستان خبر داد و گفت:توزیع بسته های معیشتی در بین نیازمندان و اهدای 50 سری جهزیه به نوعروسان، تجدید میثاق با شهدا، دیدار با خانواده های شهدا، کمک‌های مومنانه، همایش های پیاده روی، مسابقات ورزشی، اجتماع بزرگ بسیجیان شهرستان، برگزاری نشست های بصیرتی از دیگر برنامه‌هایی است که در هفته بسیج برگزار خواهد شد.

رزمایش اقتدار بسیج فردا در کلیبر برگزار می شود

سرهنگ پاسدار رسول حسین‌پور نیز در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در کلیبر با تبریک هفته بسیج اظهار داشت: شعار امسال هفته‌ بسیج "بسیج پاره‌ تَن مردم است" نام‌گذاری شده است.

وی افزود: بسیج یک سرمایه مهم اجتماعی برای کشور ما است که در مواقع و شرایط مختلف از این سرمایه بهترین بهره و استفاده را از آن برده‌ایم.

فرمانده سپاه کلیبر در ادامه خاطر نشان کرد: بسیج در تمامی عرصه ها که نظام به آن نیاز داشته همچون دوران دفاع مقدس، سازندگی، وقوع سیل و زلزله و در عرصه های مختلف فرهنگی و اجتماعی جانفشانی کرده است.

حسین پور ادامه داد:همزمان با هفته بسیج،60 عنوان برنامه در سطح حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج در سطح شهرستان کلیبر برگزار خواهد شد.

فرمانده سپاه کلیبر در ادامه خاطر نشان کرد:معنای بسیج پرچمداری است و بسیجیان به عنوان جلوداران و امام دیگران، پرچمدار حرکت هستند و با آرمان‌های ولایت عهد و پیمان می‌بندیم که بعد از 42 سال در رکاب ولایت هستیم و خواهیم بود.

وی در پایان از اجتماع بزرگ بسیجیان شهرستان کلیبر خبر داد و گفت: رزمایش اقتدار بسیج در کلیبر فردا همزمان با سراسر کشور برگزار خواهد شد و همچنین در طول هفته‌ی بسیج نمایشگاه "پایگاه‌های اسوه" با شرکت دو پایگاه نمونه‌ بسیج از کلیبر در سطح استان برپا خواهد شد.

انتهای پیام/111/ش

source article

دیدگاهتان را بنویسید