اجرای تن‌ها در تئاتر شهر از سر گرفته می‌شود

همشهری آنلاین https://hamshahrionline.ir/x7mmf

 • https://hamshahrionline.ir/x7mmf
 • ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ – ۱۶:۵۳
 • کد خبر 627456
  1. فرهنگ
  2. سینما
 1. صفحه اصلی
 2. فرهنگ
 3. سینما

شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ – ۱۶:۵۳

اجرای تن‌ها در تئاتر شهر از سر گرفته می‌شود

کارگردان «تن‌ها» که اجرای این نمایش را به دلیل اوج‌گیری کرونای دلتا متوقف کرده بود، از ادامه اجرای آن در تئاتر شهر خبر داد.

تن ها

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، علیرضا معروفی مشغول اجرای نمایش «تن‌ها» در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر بود که اجرای آن، بعد از ۵ شب به دلیل اوج‌گیری کرونای دلتا و تعطیلی سالن‌های دولتی تئاتر، متوقف شد. حالا که مرکز هنرهای نمایشی به صورت رسمی اعلام کرده سالن‌های نمایشی از فردا، ۲۸ شهریور می‌توانند فعالیت خود را آغاز کنند. معروفی توضیحاتی درباره این دوره تعطیلی بیان و ابراز امیدواری می‌کند پیش از شروع اجرای دوباره، اعضای گروهش که عموما جوان هستند و هنرکارت ندارند، بتوانند واکسن دریافت کنند.

این کارگردان می‌گوید: از همین امروز و فردا تمرین‌ را شروع می‌کنیم. دراین مدت هم هفته‌ای یکی دو بار تمرین کردیم تا فضا، دیالوگ‌ها و میزانسن‌های نمایش از یاد بازیگران نرود ولی تمرین تلخی بود چون دورنمایی برای اجرای دوباره نداشتیم و حالا خوشحالیم که بار دیگر نمایش‌مان را روی صحنه می‌بریم. البته هنوز نمی‌توانیم تاریخ دقیقی برای اجرای کار مشخص کنیم چون به هر حال هم تابع تئاتر شهر هستیم و هم اینکه باید فرصتی برای تبلیغات و اطلاع‌رسانی داشته باشیم تا کارمان با کیفیت قابل قبولی روی صحنه برود.

معروفی با ابراز تاسف از اینکه تعطیلات، همیشه گریبان تئاتر آن هم تئاتر دولتی را می‌گیرد، یادآوری می‌کند: اجرای نمایش ما بعد از ۵ شب متوقف شد آن هم در شرایطی که تمام ظرفیت مجاز سالن پر می‌شد. متاسفانه همیشه اولین جایی که تعطیل می‌شود تئاتر است، بویژه تئاتر دولتی که عموما فکر و اندیشه‌ای هم دارد. در این مدت تمام مشاغل باز بودند در حالیکه پروتکل‌های بهداشتی در سالن‌های تئاتر بسیار بیشتر از مکان‌هایی مانند مترو، آرایشگاه، کافه و … رعایت می‌شود.

او درباره واکسیناسیون گروه اجرایی خود نیز توضیح می‌دهد: من نوبت واکسن نوبت اولم را زده‌ام چون هنرکارت دارم ولی اعضای گروهم هنرکارت ندارند و هنوز واکسن نزده‌اند. می‌دانم که مدیریت تئاتر پیگیر واکسینه کردن گروه‌هایی است که مشغول تمرین یا اجرا هستند ولی هنوز این پیگیری به نتیجه نرسیده با این حال امیدوارم همه اعضای گروهم هر چه زودتر واکسن دریافت کنند که با آرامش بیشتری اجراها را از سر بگیریم.

نمایش «تن‌ها» روایتگر هشت اسیر جنگی است که در سلولی به ابعاد یک متر در یک متر به سر می‌برند. این نمایش سال گذشته جزو برگزیدگان هفدهمین جشنواره تئاتر مقاومت بود و در سی و نهمین جشنواره تئاتر فجر هم جایزه طراحی لباس را دریافت کرد. نمایش «تن‌ها» به زودی اجرای خود را در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر از سر می‌گیرد و جزییات اجرای آن مشخص خواهد شد.

کد خبر 627456

برچسب‌ها

 • تئاتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید. × لغو پاسخ نام ایمیل نظر شما * ارسال منبع

دیدگاهتان را بنویسید