اجرای عملیات خط‌کشی ۴۷۵ کیلومتر از محورهای شریانی سمنان

استانها / سمنان

http://fna.ir/5zf13 ۰ اجرای عملیات خط‌کشی ۴۷۵ کیلومتر از محورهای شریانی سمنان

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان از اجرای عملیات خط‌کشی ۴۷۵ کیلومتر از محورهای شریانی این استان خبر داد.

اجرای عملیات خط‌کشی ۴۷۵ کیلومتر از محورهای شریانی سمنان

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، محمدرضا عرب‌احمدی، معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: خط‌کشی راه‌ها ضمن اینکه از ضروری‌ترین نوع علائم ایمنی است، از عوامل اصلی منظم کردن حرکت وسایل نقلیه و آگاهی دادن به مترددین جاده‌ای و مهم‌ترین عوامل برای ایمنی جاده‌ها محسوب می‌شود.

وی افزود: این اداره به‌منظور افزایش ایمنی محورها، هدایت وسایل نقلیه و آگاهی دادن به کاربران راه بخصوص در شب با دید محدود، تفکیک باندهای رفت و برگشت در نقاط بدون جداکننده وسط و کاهش میزان تصادفات و سوانح رانندگی عملیات اجرای خط‌کشی را در محورهای استان سمنان در دستور کار خود دارد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان گفت: به‌منظور تأمین ایمنی راه‌های استان بیش از ۴۷۵ کیلومتر محورهای شریانی در هشت ماه ابتدایی امسال خط‌کشی شده و حدود ۴۸۰ کیلومتر از این محورها در دست اقدام است.

عرب‌احمدی به محورهای مهمی که خط‌کشی در آن‌ها صورت گرفته اشاره کرد و افزود: احیای خط‌کشی در محورهای مواصلاتی استان سمنان با اولویت محورهای شریانی در دستور کار این اداره است و اعتبار ۵۸ میلیارد ریالی برای آن تخصیص یافت.

وی محور سمنان- فیروزکوه را از محورهای شریانی مهم دانست و گفت: در این محور از پاسگاه افتر تا انتهای حوزه استحفاظی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان بالغ‌بر ۲۰ کیلومتر خط‌کشی سه خطه به اجرا درآمده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان بیان کرد: با تلاش عوامل راهداری استان سعی شده در محورهای شریانی و اصلی استان مشکلی از بابت خط‌کشی مشاهده نشود و در زمان و موعد مقرر طبق برنامه‌ریزی مدون خط‌کشی محورها تجدید و به‌روز شود.

عرب‌احمدی در مورد محورهای روستایی استان سمنان گفت: با تخصیص اعتبار دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریالی در محورهای روستایی، در شهرستان‌های سمنان و دامغان بیش از ۴۰ درصد خط‌کشی انجام شده است.

وی افزود: خط‌کشی محور دامغان- معلمان پس از روکش آسفالت به طول ۲۰ کیلومتر و محور شلی- هیکو در شهرستان مهدی‌شهر به طول سه کیلومتر نیز از دیگر فعالیت‌های این اداره بوده است.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان سمنان تصریح کرد: در خصوص محور مواصلاتی جاده نظامی سمنان نیز با توجه به ابلاغ اعتبار ۱۱ میلیارد ریالی برای خط‌کشی، نصب تجهیزات و تابلو و علائم تاکنون قریب به هشت کیلومتر این مسیر خط‌کشی صورت گرفته و پس از پایان روکش آسفالت ادامه خط‌کشی این محور آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/۲۵۶۸/س/

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید استان سمنان سمنان آگاهی حمل‌و‌نقل جاده‌ای این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • دوربین‌ها در کدام جاده‌ها جریمه می‌کنند؟

  • ثبت ۳۰ میلیون تردد در محورهای سمنان

  • فرسودگی ناوگان حمل و نقل استان سمنان

source

دیدگاهتان را بنویسید