اجرای پنجمین مرحله طرح درج قیمت تولیدکننده از اول اردیبهشت


به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، دارا فرامرزی اجرای این طرح را در راستای رعایت حقوق تولیدکننده و مصرف کننده و حمایت از خرید شفاف و حذف واسطه ها عنوان کرد و گفت: برای جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی و اعمال طعم توسط مراکز توزیع و عمده فروشان و عمده فروشان و همچنین حمایت از خرید شفاف و حذف واسطه ها. فروشندگان قطعات موظفند علاوه بر قیمت تولیدکننده از نیمه اسفند ماه سال گذشته، قیمت مصرف کننده را مطابق ضرایب گزارشی مصوب درج کنند.

وی گفت: بر این اساس در حال حاضر برای انواع کالاها هم قیمت تولیدکننده و هم قیمت مصرف کننده درج می شود و در پنجمین مرحله اجرای این طرح، همه کالاها به جز 13 گروه کالایی در فهرست قیمت ها ثبت می شود. “

فرامرزی با اشاره به لزوم اجرای این طرح و رعایت ضرایب توسط تولیدکنندگان، افزود: بر اساس اعلام سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، کالاهایی که مشمول طرح درج قیمت تولیدکننده نیستند و قیمت مصرف کننده موارد زیر است:

الف. مقالات دارویی و پزشکی
ب) مواد اولیه و محصولات واسطه ای که به مصرف کننده نهایی تحویل داده نمی شوند
ج – انواع پوشاک، پارچه و لباس
د – انواع طلا و جواهر و زیور آلات
E_ انواع صنایع دستی
و – محصولات کشاورزی فله
ز- مبادله محصولات و کالاهای عرضه شده در بورس
ح – انواع قطعات، ابزار و لوازم جانبی بدون بسته بندی
ط- انواع مصالح ساختمانی غیر قابل بسته بندی
ج – محصولاتی که قابل بسته بندی نیستند
ک – انواع لوازم التحریر غیر قابل بسته بندی
L – گوشت، مرغ، تخم مرغ، شکر، برنج
م- کالاهای صنفی عرضه شده در محل تولید از قبیل آش، حلیم، شیرینی و غیره.

فرامرزی مشارکت مردم در اجرای این طرح را بسیار موثر خواند و افزود: امیدواریم خریداران در صورت مشاهده هرگونه تخلف احتمالی را به سامانه 124 سازمان صمت اطلاع دهند و در عین حال با کنترل قیمت تولید کننده و مصرف کننده نیاز خود را برطرف کنند. و حقوق آنها رعایت می شود.» از حقوق خود دفاع کنید.

انتهای پیام/ 82024
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید