احداث باغ 11 هکتاری در شرق تهران/ خسارات ناآرامی های اخیر حمل و نقل عمومی


به گزارش خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، علیرضا زاکانی شهردار تهران در حاشیه مراسم جک بندی بیش از 10 هزار واحد مسکونی در نقاط مختلف تهران، گفت: در منطقه 13 تهران حدود 17 هکتار مساحت دارد. برای ساخت و سازهای جدید در نظر گرفته شده است که 11 هکتار آن به بستان و 6 هکتار برای ساخت 2600 واحد مسکونی با تفاهم نامه با وزارت دفاع در نظر گرفته شده است که یکی از بزرگترین تحولات حوزه مسکن در شرق تهران است. .

وی افزود: همزمان با کلنگ زنی ساخت و سازهای مسکونی در شرق تهران در مناطق 1، 4، 11 و … نیز چنین برنامه هایی اجرا می شود. همچنین جانمایی این پروژه به گونه ای است که سهم رفیعکی محسوب می شود.

وی در پاسخ به این سوال که چرا شهرداری تهران هنوز به واحد خدمات هوشمند دولت متصل نشده است، گفت: تمام اقداماتی که باید در شهرداری انجام می شد برای ایجاد تعامل و ارتباط انجام شده است. وزارت ارتباطات کد را در اختیار شهرداری تهران قرار می دهد و هر زمان که این مشکل برطرف شد به پنجره سرویس هوشمند متصل می شویم.

شهردار تهران درباره بافت فرسوده تهران گفت: مشوق هایی برای شهروندان در نظر گرفته ایم تا بافت فرسوده را در اسرع وقت نوسازی کنند.

وی در خصوص وضعیت ترافیکی شهر تهران گفت: در خصوص وضعیت ترافیکی، تاکسی، اتوبوس و مترو در اولویت هستند و در نظر داریم بهره مندی شهروندان از حمل و نقل عمومی را افزایش دهیم.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر میزان خسارت وارده به شهرداری تهران در اغتشاشات اخیر گفت: در این حوادث ظلم مضاعف به مردم شهر وارد شد. برخی اعتراضات را به هرج و مرج تبدیل کردند و هیچکس هرج و مرج در شهر را نمی پذیرد.

وی گفت: در اغتشاشات اخیر 43 اتوبوس، 54 ایستگاه آتش نشانی و 25 دستگاه خودروی آتش نشانی آسیب دیدند، ضمن اینکه اقدامات زیادی برای تامین اتوبوس برای بهبود وضعیت حمل و نقل عمومی انجام داده ایم. اما متاسفانه عده ای غیرمسئول یا متعهد 43 اتوبوس را از دایره خارج کردند.

زاکانی خاطرنشان کرد: یکی از زشت ترین و بی احترامی ترین اقدامات در اغتشاشات اخیر، حمله به ماموران پلیس، آتش نشانان و آمبولانس ها است و برخی می خواستند از این طریق نیت شوم خود را پیش ببرند. مجموع خسارت وارده به دستگاه قضایی را اعلام می کنیم. برای احقاق حقوق مردم.”

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید