احراز اشتغال به تحصیل فرزندان پسر و بالای ۱۹ سال بیمه‌شدگان الکترونیکی شد

همشهری آنلاین https://hamshahrionline.ir/x7k98

 • https://hamshahrionline.ir/x7k98
 • ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ – ۱۴:۲۰
 • کد خبر 624609
  1. جامعه
  2. جامعه
 1. صفحه اصلی
 2. جامعه
 3. جامعه

شنبه ۱۳ شهریور ۱۴۰۰ – ۱۴:۲۰

احراز اشتغال به تحصیل فرزندان پسر و بالای ۱۹ سال بیمه‌شدگان الکترونیکی شد

سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد که سرویس غیرحضوری و الکترونیکی احراز مراتب اشتغال به تحصیل فرزندان ذکور و بالای ۱۹ سال بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران (بازنشسته و ازکارافتاده کلی) راه‌اندازی شده است.

سازمان تامین اجتماعی

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، تمامی بیمه شدگان و مستمری بگیران بازنشسته و ازکارافتاده کلی که دارای حساب کاربری فعال در درگاه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی هستند، می توانند مراتب اشتغال به تحصیل فرزندان ذکور تحت تکفل خود را که بالای ۱۹ سال سن دارند، به صورت غیرحضوری و از طریق سرویس مذکور اعلام کنند.

علاوه بر بیمه شدگان و مستمری بگیران، فرزندان ذکور بالای ۱۹ سال سن و تحت تکفل آنها، در صورت ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در درگاه خدمات غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی، می توانند راسا نسبت به اعلام مراتب اشتغال به تحصیل خود از طریق سرویس مذکور اقدام کنند.

اعلام مراتب اشتغال به تحصیل به صورت غیرحضوری منوط به دریافت کد رهگیری ( کد مجوز استعلام گواهی اشتغال به تحصیل ) توسط متقاضی از سامانه استعلام مدرک تحصیلی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به نشانی اینترنتی https://estelam.msrt.ir و مطابق ضوابط اعلام شده در سامانه مذکور است.

متقاضیان واجد شرایط، ظرف 3 ماه پس از دریافت کد رهگیری موصوف، می بایست نسبت به اعلام آن از طریق درگاه غیرحضوری سازمان تامین اجتماعی اقدام کنند. در غیر اینصورت، اعلام مراتب اشتغال به تحصیل و بهره مندی از خدمات مورد نظر، منوط به دریافت مجدد کد یادشده از سامانه ذی ربط خواهد بود.

پس از اعلام کد رهگیری توسط متقاضی واجد شرایط، استعلام موضوع اشتغال به تحصیل بصورت الکترونیکی از طریق سرویس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام شده و در صورت تائید و احراز مراتب، اطلاعات مربوطه در پایگاه سازمان تامین اجتماعی ذخیره و ملاک ارائه خدمات به ذینفع خواهد بود.

اعتبار اطلاعات دریافتی از پایگاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به منظور ارائه خدمات، با توجه به تاریخ تائید مراتب اشتغال به تحصیل، لغایت پایان نیمسال تحصیلی مربوطه بوده و برای دوره های تحصیلی بعدی، فرآیند دریافت کدرهگیری و استعلام باید مجددا انجام شود.

با راه اندازی سرویس یادشده و به منظور حذف کاغذ و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی، دریافت گواهی های اشتغال به تحصیل صادره از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی فاقد موضوعیت است و صرفا در موارد ضروری و در صورت عدم امکان استعلام الکترونیکی (به دلیل اختلال در شبکه، نقص در اطلاعات پایگاه ذی ربط و … )، رسیدگی به درخواست مراجعین حضوری بر اساس گواهی الکترونیکی صادره از سامانه سجاد مانند گذشته بلامانع است.

کد خبر 624609

برچسب‌ها

 • مستمری بگیران
 • سازمان تامین اجتماعی
 • بازنشستگان تامین اجتماعی

در همین زمینه

 • کاهش سهم دختران از حقوق بازنشستگی پدر متوفی تکذیب شد

 • پرداخت وام ۱۰۰ میلیون تومانی به بازنشستگان و مستمری‌بگیران + شرایط

 • هزینه‌های درمان کرونا و تست PCR در چه مواردی رایگان است؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید. × لغو پاسخ نام ایمیل نظر شما * ارسال منبع

دیدگاهتان را بنویسید