احکام جهاد برای هواداران فارس نیوز


خبرگزاری فارس – مسجد و هیئت – امیرحسین کسایی: امسال نیز مانند هر سال در سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها. این دیدار که در اصل گردهمایی و تجلیل از این بانوی بزرگ جهان است، سابقه ای 38 ساله به دوران ریاست جمهوری حضرت آیت الله خامنه ای دارد. این دیدار و برنامه به قدری برایشان مهم است که در ابتدای جلسه امسال گفتند: بسیاری از زنان گلایه دارند که این روز به نام زنان و مادران است و باید دیدار با زنان باشد، اما این دیدار را نباید از دست داد. . و حداقل نباید گرفته شود. وی همچنین با ابراز خرسندی بیان کرد: پس از دو سال دوباره هواداران با هم دیدار کردند.

مقام معظم رهبری هر سال در دو بخش بیانات خود را بیان می کنند و موضوع این دیدار را بیان می کنند. یکی با موضوع ولادت حضرت زهرا (س) و تجلیل از شخصیت و فضایل ایشان که امسال در این قسمت به این نکته اشاره شده است. گفت ما بعد از رحلت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم داستان دقیقی داریم. زمان امام زمان (عج) نقل شده و بنابر نقل، مورد توجه امیرمؤمنان (ع) نیز قرار گرفته است. مقام معظم رهبری در خاتمه این روایت با بغض فرمودند: جبرئیل را حضرت زهرا سلام الله علیها شرفیاب کرد. نه یک بار، بلکه چندین بار در پایان فرمودند: این سهم بنده من از فخر فروشی و گفتن فضایل است.

در بخشی دیگر از هواداران تمجید کردند و امسال به کادر و نقش و ظرفیت او اشاره کردند.

مسلط ترین و آگاه ترین نسبت به نقش و جایگاه مداحان و میزان نفوذ این قشر، رهبر انقلاب است که به تعبیر خودشان محبوب ترین و تأثیرگذارترین قشر در جامعه هستند. آنها هر سال رهنمودها و توصیه هایی را بیان می کنند که چراغ راه همه ستایش کنندگان و یادشان است. توضیح و تذکر هم می دهند که انگار در دل این جامعه هستند و می دانند کار به کجا می رود، باید مراقب باشند یا مسیر منحرف می شود و باید به ریل اصلی برگردند.

مداحی ها در مناسبت های مختلف به ویژه در ماه محرم و شب های قدر ده ها هزار مخاطب دارد و به گفته خودشان اگر سرودها و نوحه هایشان مضمونی خوب و آموزنده داشته باشد از چند خطیب برتر و تاثیرگذارتر است. . و صحبت می کند.

هیئت امروز محور بیانات مقام معظم رهبری بود. وی به نمایشگاه کتاب نیو پرس در حاشیه این دیدار اشاره کرد و گفت: ریشه هیئت ائمه به زمان اهل بیت(ع) برمی گردد و بعد از کربلا گرد هم آمدند. حادثه و اندوهگین شد.

رهبری امروز به نقل از امام صادق(ع) فرمودند که از رفقای خود پرسیدند: «شما جمع می شوید؟» آیا در این جمع درباره ما صحبت می کنید؟ سپس اصحاب پاسخ دادند: بله، حضرت خطاب به آنها می گوید من این جلسات شما را دوست دارم. مقام معظم رهبری فرمودند: «هیئت و میتینگ شما از این دست است و بعد با بغض فرمودند: امام صادق (ع) راهپیمایی شما را دوست دارد.

مقام معظم رهبری به جمله دیگری از حضرات معصومین(ع) اشاره کردند و هدف از تشکیل جلسات شورا را اینگونه بیان کردند: «أَحْیُوا أَمْرَنا» یعنی احیای کار و فرمودند: این باید در هیئت ها رایج باشد، آنچه هست. مبدأ جهاد و مرکز جهاد. وی گفت: ائمه اطهار ما به استثنای امیرالمومنین(ع)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع) که با شمشیر جنگیدند، فقط با دشمن تبیین جهاد جنگیدند. هیئت باید محل جهاد باشد و تقدیر به عنوان عنصر فعال در این عرصه این وظیفه را دارد.

وی به موضوع جوانان اشاره کرد و گفت: هیئت باید محل پاسخگویی به سوالات مختلف مردم به ویژه جوانان باشد و باید روشنگری شود. رهبری جهاد را تلاش برای مقابله با دشمن تعبیر کردند و فرمودند اگر در عرصه اقتصاد کاری برای مقابله با نقشه های دشمن انجام شد جهاد بود. اگر در این تحریم ها به فقرا کمک شود، این جهاد است. در این دوره که بسیاری از رسانه ها با حضور صاحب نظران علیه این انقلاب فعالیت می کنند، اگر تبیین و روایت مناسبی برای جلوگیری از تحریف وجود داشته باشد، این هم جهاد است و این تبیین جهاد است.

رهبر معظم انقلاب امروز حکم جهاد را به مداحان دادند و گفتند: جهاد تبیین بر عهده مداحان است و هیئت بستری برای این ظرفیت است و هر مداحی و هیئتی باید از خود بپرسد که جایگاهش در این کجاست. جهاد؟ سرانجام در نماز از خداوند خواست که هیئت ها را به دلخواه امام صادق (ع)، و مدح سربازان جهاد را شرح دهد.

مداحانی که امروز در سرود خود می خواندند و می خواندند: «دلها به دنبال این رهبر آزاده / تا ظهور کند، او در راه این راه است / لشکر شما آماده است» برخیزند و به میدان بیایند تا در جنگی صحبت کنند. روایات به مخاطب درست و مناسب برسد.

انتهای پیام/این را برای یک صفحه جلد پیشنهاد دهید

دیدگاهتان را بنویسید