اختصاص سالن ورزشی برای اسکان موقت خانواده های افراد اخیرا دستگیر شدهبه گزارش مرکز رسانه های قوه قضائیه، یکی از مواردی که در دوران تحول و توسعه مورد تاکید رؤسای دادگاه ها قرار گرفت تکریم خانواده های زندانیان است، این موضوع بارها از سوی رئیس دادگاه ها مورد تاکید قرار گرفت.

با در نظر گرفتن این موضوع در سال 1400 م 19 ژانویه سازمان امور زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با توجه به محوریت رئیس قوه قضائیه در دوره تحول و بهسازی بخشنامه ای مبنی بر تقویت حقوقی صادر کرد. زندانیان و بازداشت شدگان و برخورد با جنبه های اسلامی، اخلاقی و انسانی با آنها و خانواده هایشان بود.

بر اساس این گزارش؛ حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژی در جلسه شورای عالی قضایی (دوشنبه 24 فروردین) با تشکر از سازمان زندان ها در 8 اولویت سال 1401 در خصوص مقوله «متقاضیان محکومیت خود را در زندان محل سکونت خود یا نزدیکترین زندان در یکی از زندانهای محلی سپری می کنند، وی تاکید کرد: در حد امکان محل سکونت خانوادگی آنهاست.

پس از وقایع اخیر در کشور به ویژه پایتخت و متعاقب آن دستگیری اغتشاشگران در مقابل زندان اوین و دادسرای شهید مقدس، خانواده‌های بازداشت شدگانی که در آنجا وضعیت را رصد می‌کردند، مشکلاتی به وجود آمد. اعضای خانواده شما

با توجه به این موضوع مقرر شد با برنامه ریزی دادسرای استان تهران و اداره کل زندان های استان و همکاری شهرداری تهران سالن ویژه ای برای خانواده های زندانیان ساخته و تجهیز شود. آن مکان زیر پل اوین و جنب دادسرای شهید مقدس. ضمن حفظ کرامت خانواده زندانیان، از وضعیت زندانیان خود پیروی کنند.

از آنجایی که ساخت این سالن زمان بر است، با هماهنگی مسئولان قضایی استان و شهرداری تهران، مقرر شد سالن ورزشی در جوار دادسرای شهید مقدس و زندان اوین نصب شود. حضور خانواده های زندانیان پیگیری امور زندانیان آنها برای اسکان آنها در این مکان.

دیدگاهتان را بنویسید