اخلاق حرفه‌ای جزء جدایی‌‌ناپذیر پزشکی است/ الگوهای پزشکی به نسل جوان معرفی شوند

استانها / آذربایجان شرقی

http://fna.ir/5yrs5 ۰ اخلاق حرفه‌ای جزء جدایی‌‌ناپذیر پزشکی است/ الگوهای پزشکی به نسل جوان معرفی شوند

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اینکه اخلاق جزء جدایی‌‌ناپذیر حرفه پزشکی است، گفت: باید در دانشگاه‌های علوم پزشکی علاوه بر آموزش دروس تخصصی، اخلاق پزشکی و شیوه برخورد مناسب و منطقی پزشک با بیمار نیز ترویج شود.

اخلاق حرفه‌ای جزء جدایی‌‌ناپذیر پزشکی است/ الگوهای پزشکی به نسل جوان معرفی شوند

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عابدین خرّم در مراسم تجلیل از پزشکان پیشکسوت استان، اظهار داشت: در دنیای طبابت، اخلاق و حرفه به شکلی جدایی‌ناپذیر به یکدیگر گره خورده‌اند و هر پزشکی که کارش را به طور حرفه‌ای آغاز می‌کند و قدم در راه پرفرازونشیب درمان می‌گذارد قسم‌نامه‌‌ای را می‌خواند و خود را به رعایت اصولی ملزم می‌‌کند.

وی گفت: این قسم‌‌نامه‌ برای این است که پزشکان، با گذر زمان فراموش نکنند چرا این حرفه را انتخاب کرده‌اند و چه مسئولیت مهمی را به دوش گرفته اند.
خرّم با اشاره به اینکه امروز تعداد پزشکان از لحاظ کمی و کیفی افزایش یافته، افزود: ضروری است ابعاد ارزشمند این قسم‌نامه در بین پزشکان جوان به خوبی نهادینه شود تا همچون پیشکسوتان این عرصه با جان و دل برای درمان بیماران فعالیت کنند.
وی با تأکید بر اینکه رعایت اخلاق حرفه‌ای و برخورد مناسب و منطقی پزشک با بیمار و همراه او در فرهنگ و جامعه ما پیشینه غنی دارد، گفت: باید اسطوره‌ها و الگوهای پزشکی و حماسه‌هایی که آفریده اند در جامعه و برای نسل جوان پزشکان معرفی شوند.
استاندار آذربایجان شرقی با قدردانی از خدمات و تلاش‌های پزشکاران و کادر بهداشت و درمان در دوران کرونا، اظهار داشت: بحران دو سال اخیر موجب شد جایگاه و منزلت قشر پزشکی به خوبی مشخص شود.

انتهای پیام/۶۰۰۲۱

شما می توانید این مطلب را ویرایش نمایید

این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید اخلاق آذربایجان شرقی پزشکی پزشکان این خبر توسط افراد زیر ویرایش شده است

اخبار مرتبط

  • تغییرات مدیریتی در آذربایجان‌

source

دیدگاهتان را بنویسید