ادامه سفر سران اروپایی به اوکراین؛ وزیر خارجه ایتالیا در مسیر کیف و مسکوبه گزارش ایرنا، خبرگزاری فرانسه به نقل از یک منبع وزارت خارجه ایتالیا به نقل از این سفر دیپلماتیک گزارش داد که سفر دیپلماتیک بین اوکراین و غرب کاهش نخواهد یافت.

لوئیجی دیمایو ما مصمم هستیم با همکاری نزدیک با ناتو، متحدان اروپایی، متحدانمان و سازمان امنیت و همکاری اروپا، پیامی روشن، متحد و منسجم به مسکو ارسال کنیم که از تجاوز یا تشدید تنش ها در منطقه جلوگیری کند.

وی افزود: در عین حال، ما تعهد خود را به یک راه حل دیپلماتیک و پایدار در چارچوب سیستم توافق مینسک و ساختار نرماندی حفظ می کنیم.

به گزارش ایرنا، سلسله سفر مقامات غربی به اوکراین به بهانه جلوگیری از جنگی که آمریکا و غرب مدعی آن هستند، دوشنبه هفته جاری برگزار می شود. اولاف شولتز صدراعظم آلمان نیز به کیف رفت و ولودیمیر زلینسکی رئیس جمهور اوکراین دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه در جریان سفر دیپلماتیک خود به مسکو و کی یف با روسای جمهور روسیه و اوکراین نیز در مورد مناقشه کنونی گفتگو کرد.

در این اتصال، آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا اخیرا نیز مدعی شد که روسیه در حال جمع آوری نیروهای بیشتری در مرز با اوکراین است و هشدار داد که احتمال حمله در بازی های زمستانی منتفی نیست.

ادعاهای وزیر خارجه آمریکا را می توان مرحله دیگری از تلاش های واشنگتن برای تحت فشار قرار دادن مسکو در مورد مناقشه اوکراین دانست.

“ما در دوره ای هستیم که در آن تهاجم می تواند در هر زمانی آغاز شود و واضح است که این شرایط در مورد المپیک نیز اعمال می شود.

این اتهامات در حالی مطرح می شود که روسیه می گوید برنامه ای برای حمله به هیچ کشوری ندارد.

مسکو همچنین هشدار داده است که اقدامات ناتو در نزدیکی مرزهایش تهدیدی برای امنیت ملی است و این حق برای خود محفوظ است که نیروهای خود را در خاک خود اخراج کند.

دیدگاهتان را بنویسید